Akustyka w Twoim biurze - to ma znaczenie!

Akustyka w biurze powinna być brana pod uwagę od samego początku budowy biurowca lub podczas projektowania wnętrz. Wbrew pozorom, odpowiednio wydzielone akustyczne strefy w biurze nie odcinają pracowników od siebie, ponieważ można w nich urządzić szybkie spotkania, które nie będą przeszkadzały innych osobom.

Drugim miejscem oprócz biura, w którym chętnie rozmawiają pracownicy, jest przestrzeń jadalna. Akustyka w kuchni kantynie w biurowcach może sięgnąć po większe rozwiązania. Panele ścienne redukują bardzo dużą ilość hałasu, zapewniając jednoczesną estetykę wnętrza. Nowością w pracowniczych kantynach są wieszane panele akustyczne w postaci stalaktytów. Można je montować do drewnianej listwy ozdobnej lub za pomocą przyssawek montować bezpośrednio do szyb. Dostępne są w różnych rozmiarach i wyglądają nowocześnie.

 

Akustyka na open space

Open space biuro - jedni uwielbiają, ale większość nienawidzi. Choć sama idea lepszej komunikacji wśród pracowników jest słuszna, to na przestrzeni lat zapomniano o komforcie. Wg badania portalu bhp.abc.com.pl, 85% pracowników open space narzeka, że jest w nich za głośno. Cisza i spokój to niezbędne czynniki, które pomagają się skupić i efektywnie wykonać pracę. Na szczęście podejście się zmienia i coraz częściej brana jest pod uwagę akustyka na open space. W celu jej uzyskania niezbędne okazują się biurka z przyjemnymi w dotyku i designersko wyglądającymi panelami Sedus, które tłumią dźwięk współpracowników.

Akustyczne rozwiązania są niezbędne do utrzymania wysokiej wydajności pracowników. Osoby z cechami introwertycznymi, mogą czuć się w biurze przebodźcowane, co również wpłynie negatywnie na ich komfort pracy. W takim wypadku redukcja hałasu za pomocą paneli dźwiękochłonnych w kształcie liści lub ścianek wolnostojących se:Wall  będzie zrealizowana, przy okazji nadając wnętrzu niepowtarzalny wygląd.