Aranżacje mebli gabinetowych

Gabinet szefa, menedżera, czy prawnika musi być odpowiednio zaaranżowany pod kątem funkcjonalności i estetyki przestrzeni. Jakie aranżacje mebli gabinetowych będą wówczas najlepszym wyborem?

Przygotowanie atrakcyjnie prezentującej się, a przy tym ergonomicznej przestrzeni gabinetu wymaga podjęcia szeregu decyzji. Związane są one w szczególności z zastosowanymi wówczas materiałami wykończeniowymi, a także meblami gabinetowymi, które wypełniają przestrzeń.

Skupimy się tutaj głównie na tej drugiej kwestii – jakie aranżacje mebli gabinetowych warto wybrać?

 

Meble do gabinetu – co wybrać?

W gabinetach najczęściej pojawiają się klasyczne meble biurowe, ale mogą być one uzupełnione również innym umeblowaniem, które odpowiada potrzebom pomieszczenia oraz jego użytkownika.

Podstawowym meblem jest biurko, które uzupełnione jest o komfortowy fotel gabinetowy. Bardzo często w gabinecie znajduje się również dodatkowe krzesło naprzeciwko biurka lub stołu.

W gabinetach często umieszczane są również meble do przechowywania – regały, szafki, półki.

Uzupełnieniem przestrzeni mogą być również komfortowe fotele lub sofa wraz z niskim stolikiem kawowym, które sprawdzą się podczas spotkań biznesowych.

 

O czym warto pamiętać przy doborze tych właśnie mebli gabinetowych?
 

Biurko lub stół do gabinetu

W przeciwieństwie od zwykłych biurek i stołów pracowniczych, te przeznaczone do gabinetu mają najczęściej większą powierzchnię. Mogą być dodatkowo uzupełnione o szuflady lub szafki ułatwiające przechowywanie.

Gdy mebel tego rodzaju ma być ustawiony bliżej środka pomieszczenia, powinien być wykończony tak, aby prezentował się estetycznie z każdej strony.

Najczęściej wybierane są obecnie stoliki i biurka w standardowym kształcie prostokątnym, ale można również zdecydować się na modele narożne, które zapewniają dodatkową przestrzeń do pracy.

W nowoczesnych gabinetach stosuje się przede wszystkim biurka lub stoły wykonane z wysokiej klasy płyt meblowych pokrytych laminatami. Bardziej luksusowa propozycja to meble wykonane z naturalnego drewna.

 

Fotel gabinetowy

Ważnym elementem aranżacji gabinetu jest również fotel gabinetowy – powinien zapewniać swojemu użytkownikowi maksimum komfortu nawet wtedy, gdy jest on zmuszony do długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej.

Do gabinetów warto wybierać fotele, które posiadają anatomicznie wyprofilowane oparcie i szeroką gamę regulacji elementów – oparcia, siedziska, podłokietników.

Chociaż do gabinetów chętnie wybierane są fotele skórzane, to jednak bardziej komfortowym wyborem będzie model obity tkaninami, na przykład miękkim welurem.

W gabinetach często umieszcza się również dodatkowe krzesło naprzeciwko biurka lub stołu, które przeznaczone jest dla gości. Najczęściej jest to krzesło standardowe, na czterech nóżkach, które pod względem wykończenia dopasowane jest do pozostałych mebli gabinetowych.

Meble do przechowywania w gabinecie

Aranżacje mebli gabinetowych bardzo często uzupełniane są również o odpowiednie meble do przechowywania, na przykład dokumentów, książek, nagród i innych przedmiotów.

Do gabinetu można dobrać szafki, regały, półki, praktyczne meble na kółkach, które umieszcza się przy biurku albo stole – asortyment jest bardzo szeroki. Warto także zwrócić uwagę na meble systemowe, które pozwalają na stworzenie atrakcyjnej i&nbspfunkcjonalnej aranżacji w przestrzeni biurowej przez dobranie różnych komponentów.

Ważna dokumentacja lub przedmioty, które mają być odpowiednio chronione, powinny być umieszczone w szafkach, które zamykane są na klucz. Można zastosować też specjalne szafy odporne na włamania i ogień.
 

Sofy i fotele w gabinecie

Ponadto aranżacja gabinetu może również obejmować meble wypoczynkowe, które mogą służyć do przyjmowania gości, pracowników, kontrahentów, klientów, a także do relaksu.

Najczęściej do gabinetów wybiera się wtedy sofę z fotelem albo fotele, które obite są skórą naturalną, ale można również zdecydować się na meble wykończone tkaninami, na przykład modnym teraz welurem czy tkaninami o splocie płóciennym.

Komplet może być także uzupełniony o niski stolik kawowy.

W naszej ofercie w MP Office posiadamy szeroką gamę mebli gabinetowych do wyboru. To wyłącznie najwyższej jakości umeblowanie przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników – uznane marki, stylowe wykończenia, trwałe materiały.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z dostępnymi meblami gabinetowymi w naszej ofercie i zachęcamy także do sprawdzenia przykładowych aranżacji mebli gabinetowych zaprezentowanych na naszej stronie internetowej!