Aranżacje sal konferencyjnych

Sale konferencyjne stanowią wspólną przestrzeń spotkań pracowników firmy. Odpowiednia aranżacja tego miejsca jest wobec tego kluczowa dla jego funkcjonalności, komfortu, ale również wizerunku firmy.

Przygotowanie atrakcyjnego projektu sali konferencyjnej jest zadaniem dla fachowca, który będzie mógł dobrać wtedy różne elementy jej aranżacji tak, aby była harmonijna i zapewniała optymalną wygodę podczas konferencji, szkoleń, a także innych spotkań.

W wystroju sali konferencyjnej liczy się nie tylko to, jakie znajdą się w niej meble, ale również to, jak jest ona urządzona pod kątem stylu. To przestrzeń, która dużo mówi o gospodarzu, dlatego też powinna być dopracowana w najmniejszych detalach, ponieważ powinna stanowić elegancką wizytówkę w biznesie.
 


O czym warto pamiętać podczas aranżacji sali konferencyjnej?

Ściany, sufity i podłogi

Przy przygotowywaniu projektu sali konferencyjnej należy rozpocząć od dobrania odpowiednich elementów wykończeniowych tej przestrzeni – wykończenia dla jej ścian, sufitów oraz podłóg.

Najczęściej wybór pada na materiały, które stosowane są również w innych pomieszczeniach budynku, które reprezentują firmę i wpisują się w jej filozofię. Charakterystyczne kolory czy kształty pozwolą na wprowadzenie do wnętrza profesjonalizmu.

W salach konferencyjnych aranżacja najczęściej opiera się na dość stonowanych, podstawowych i neutralnych barwach, które następnie mogą być uzupełnione o bardziej intensywne kolorystycznie detale.

Biel, szarości, beże to główne kolory, którymi wykańczane są ściany, sufity oraz podłogi. W przestrzeniach tego rodzaju coraz częściej spotyka się również drewno lub kamień, które powodują, że aranżacja prezentuje się jeszcze bardziej luksusowo.

Powyższe kolory mogą być uzupełnione o detale, na przykład meble czy dekoracje w przyciągających wzrok kolorach – czarny, bordowy, pomarańczowy, kobaltowy, musztardowy to tylko niektóre z nich.

Meble do sali konferencyjnej

Sala konferencyjna musi posiadać również odpowiednie wyposażenie – jakie meble do sali konferencyjnej będą najlepsze?

Głównym meblem w pomieszczeniu powinien być stół konferencyjny. To przy nim spotykają się pracownicy. Stoły konferencyjne oferowane są w różnych wariantach do wyboru, między innymi prostokątne oraz okrągłe.

Stoły konferencyjne dobieramy w zależności od liczby osób, które mają z nich korzystać. W związku z tym należy podliczyć, ile pracowników ma uczestniczyć w spotkaniu. Mogą być również rozkładane, aby uzyskać więcej przestrzeni.

Także do wyboru są modele wyposażone w praktyczne kółka, które pozwalają na zmianę pozycji stołu.

Stół konferencyjny powinien być wykonany z solidnego materiału. Obecnie najczęściej stosuje się stoły z wytrzymałych płyt meblowych, które mogą imitować fakturę i wybarwienie drewna. Są wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. W sprzedaży dostępne są również meble wykonane z drewna z blatami olejowanymi albo lakierowanymi.

Aranżacja sali konferencyjnej to także odpowiednio dobrane do stołów krzesła konferencyjne. Można zdecydować się na modele na nóżkach lub obrotowe krzesła na kółkach. Powinny zapewniać odpowiedni komfort dla uczestników spotkań, dlatego powinny być wykończone miękkimi i przyjemnymi w dotyku tapicerkami.

Oprócz stołów i krzeseł w salach konferencyjnych można umieścić również inne umeblowanie, na przykład praktyczne stoliki przeznaczone pod rzutnik lub inne wyposażenie biurowe, regały lub witryny do przechowywania, które mogą służyć również do prezentacji nagród firmy.
 


Nowoczesna aranżacja sali konferencyjnej

Obecnie przedsiębiorcy wykonujący aranżację sal konferencyjnych najczęściej stawiają na nowoczesne rozwiązania – meble, które wpisują się we współczesne style, wykonane z wysokiej jakości materiałów, między innymi tworzyw, metalu, ale też klasycznego drewna.

Nowocześnie zaaranżowane wnętrza nie tylko prezentują się bardzo efektownie, ale również są w stanie podkreślić prestiż firmy – dzięki nim może ona budować swój pozytywny wizerunek w oczach kontrahentów i klientów.

Nasza firma MP Office dostarcza najwyższej klasy meble konferencyjne dla najbardziej wymagających użytkowników. W naszym asortymencie znaleźć można między innymi nowoczesne stoły konferencyjne, krzesła konferencyjne oraz inne umeblowanie dla firm.

Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z wszystkimi meblami poznaczonymi do aranżacji sal konferencyjnych dostępnymi w naszej ofercie w MP Office!