Elegancki gabinet w nowoczesnym stylu

Gabinet menedżera lub dyrektora to wnętrze, które powinno cechować się nie tylko stylowym wyglądem podkreślającym prestiż zajmowanego stanowiska, ale również praktycznymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami. O czym należy pamiętać podczas aranżacji wnętrz gabinetowych?

Dzięki szerokiej gamie dostępnych mebli gabinetowych stworzenie efektownej, ale również ergonomicznej przestrzeni gabinetu jest jeszcze prostsze.

W naszej ofercie w MP Office przygotowaliśmy różnorodne wyposażenie wnętrz gabinetowych dla najbardziej wymagających klientów. Podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas tworzenia eleganckiego gabinetu w nowoczesnym stylu!

Dokładny projekt wnętrza to podstawa

Zanim przystąpimy do zakupu odpowiedniego wyposażenia, konieczne jest przygotowanie projektu wnętrza – dzięki temu aranżacje mebli gabinetowych są jeszcze łatwiejsze.

Projekt wnętrza pozwala na przetestowanie różnych opcji ustawień mebli, a także ułatwia ich dobór pod kątem wymiarowym.

 

Aranżacja gabinetu dyrektora

Gabinet dyrektora to szczególne pomieszczenie. Z jednej strony musi być wygodnym i dobrze zorganizowanym stanowiskiem, pozwalającym na wydajną pracę i bezproblemowy dostęp do wszystkiego, co najważniejsze. Z drugiej to miejsce spotkań z klientami, kontrahentami i pracownikami. Nic dziwnego, że aranżacja gabinetu dyrektora stanowi nie lada wyzwanie. Pomieszczenie to pełni reprezentacyjną funkcję –  każdy element ma więc duże znaczenie. W naszej ofercie znajdziesz ekskluzywne i nowoczesne meble, solidne biurka i komfortowe fotele, które sprawią, że Twoja praca stanie się jeszcze przyjemniejsza!

 

Jakie meble powinny znaleźć się w gabinecie Dyrektora ?

Wnętrze powinno być dopasowane indywidualnie do potrzeb jego użytkownika – tylko wtedy wyposażenie wnętrz gabinetowych będzie w stanie wspierać komfortową i wydajną pracę.

Poniżej prezentujemy najczęściej umieszczane w gabinetach meble i podpowiadamy, jak wybrać te najlepsze!

 

Biurko gabinetowe

Głównym elementem we wnętrzu najczęściej jest biurko gabinetowe. Pozwala na uzyskanie właściwej przestrzeni do pracy – może służyć jako podstawa dla komputera, miejsce do przechowywania ważnych dokumentów, przestrzeń do kontaktów z kontrahentami, klientami i pracownikami.

Przy doborze biurka należy zwrócić uwagę na jego konstrukcję oraz funkcjonalność. Do wyboru mamy biurka w formie minimalistycznych stołów, bez dodatkowych szafek i szuflad, a także modele stworzone do łatwiejszego przechowywania.

W przypadku, gdy biurko nie ma własnego miejsca do przechowywania, aranżacje mebli gabinetowych można uzupełnić o dodatkowe szafki, półki, regały. Praktycznym rozwiązaniem są kontenery na kółkach, które można łatwo umieścić pod biurkiem lub w jego okolicy.

 

Fotel gabinetowy

Uzupełnieniem biurka w gabinecie jest odpowiedni fotel – to wyposażenie wnętrz gabinetowych powinno spełnić wymogi ergonomii, czyli powinno pozwalać na przyjęcie przez użytkownika komfortowej, bezpiecznej dla niego pozycji, która nie będzie wywoływała bólu pleców.

Fotel gabinetowy powinien posiadać oparcie o anatomicznej budowie podpierające kręgosłup na całej długości, a także komfortowe siedzisko o właściwej głębokości. Może być również uzupełniony regulowanym zagłówkiem oraz podłokietnikami stanowiącymi podstawę dla rąk podczas pracy.

Szeroka możliwość regulacji elementów fotela gabinetowego pozwoli na jego indywidualne dopasowanie do sylwetki użytkownika, a tym samym zmniejszy także ryzyko związane z powstawaniem bólów pleców nawet przy długotrwałej pracy w pozycji siedzącej.

Do gabinetów najczęściej wybierane są fotele obite skórą, które nadają wnętrzom większy prestiż i elegancję

Gdy jednak liczy się maksymalny komfort pracy siedzącej, warto zakupić model wykończony tkaninami, na przykład przyjemnym w dotyku welurem albo przewiewną siatką, które są wygodniejsze od skór.

Pod uwagę należy wziąć także wygląd materiałów – do gabinetów bardzo często wybierane są meble wykończone w ciemniejszych kolorach, ale wnętrza w aranżacjach nowoczesnych świetnie prezentują się także w jasnych barwach optycznie powiększających przestrzeń.

 

Systemy przechowywania

Elegancki gabinet dyrektora w nowoczesnym stylu najczęściej wymaga także odpowiedniej przestrzeni do przechowywania – w tym przypadku najczęściej wybór pada na aranżacje mebli gabinetowych w postaci systemów przechowywania, które pozwalają na indywidualne dopasowanie do oczekiwań użytkownika.

 

W gabinetach wykorzystać można systemy szaf o zróżnicowanych konstrukcjach – wyposażone w otwierane drzwiczki, mechanizmy przesuwne, w szuflady, półki, przestrzenie na kartoteki. Dzięki nim uporządkowanie i przechowywanie dokumentacji oraz innych przedmiotów staje się jeszcze łatwiejsze.

 

To właśnie wyposażenie wnętrz gabinetowych oraz inne umeblowanie, między innymi takie jak ścianki działowe, sofy, meble do recepcji czy kantyny można znaleźć już teraz w asortymencie naszej firmy MP Office. Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z naszym pełnym asortymentem on-line!