Jak wprowadzić modny styl loftowy do swojego biura?

Styl loftowy, zwany też industrialnym skradł serca projektantów wnętrz. Urzeka swoją ergonomią, estetyką oraz bezpretensjonalnością. Na dobre rozgościł się nie tylko na salonach, w kuchniach czy sypialniach, ale również na powierzchniach biurowych. Jak wprowadzić modny styl loftowy do swojego biura?

Jakie cechy tworzą industrialne biuro?

Styl loftowy to otwarte przestrzenie oraz surowy design. Bez wątpienia wpisują się w niego biura typu open space. Aranżacja taka sprzyja integracji oraz twórczej pracy w grupie.

Urządzając przestrzeń biurową w stylu industrialnym, warto postawić na materiały kojarzące się z erą przemysłową - takie jak drewniane belki oraz krokwie, odsłonięta cegła, szary cement czy deski na podłodze. Przestrzeń taka posiada mało ścianek działowych, ale jeżeli już się takie znajdują, nie sięgają aż do sufitu, podkreślając otwartą przestrzeń oraz pozwalając na swobodny przepływ powietrza.

Meble styl loftowy to przede wszystkim modele utrzymane w 3 podstawowych kolorach - czerni, bieli oraz surowych szarościach. Jeżeli chcemy dodać nieco pozytywnej energii do wnętrza, stonowane odcienie można przełamać intensywną pomarańczą lub czerwienią kojarzącą się z cegłami

Meble styl loftowy

Bardzo istotnym elementem powierzchni biurowych w stylu industrialnym są meble, utrzymane w pasującym charakterze. Chociaż na konstrukcję przestrzeni raczej nie mamy wpływu - to prawie zawsze za pomocą wyposażenia możemy wnieść nieco nowoczesnego stylu do wnętrz biurowych.

Na jakie meble postawić? Idealnie sprawdzą się biurka oraz regały z metalowymi elementami, oraz widocznym szkieletem. Duetem, na który warto się zdecydować jest metal połączony z drewnem w jasnym odcieniu. Nie oznacza to jednak, że trzeba wyposażyć biuro w stare metolowe krzesła, które kiedyś były powszechne w fabrykach. Istnieje mnóstwo mebli w stylu loftowym, które posiadają walory estetyczne, ale również funkcjonalne. Mogą to być ergonomiczne fotele biurowe utrzymane w grafitowym odcieniu oraz wyposażone w nóżki imitujące aluminium lub mosiądz.

Natomiast regały wyróżniają się dużą pojemnością oraz funkcjonalnością - dają możliwość idealnego wykorzystania przestrzeni biurowej oraz poprawiają komfort pracowników. Dzięki swojej prostej budowie nie powodują zmęczenia oraz nie przytłaczają. Konstrukcje regałów mogą być bardzo minimalistyczne - wystarczy wyposażyć wnętrze w stelaż z cienkiej metalowej rury, który układa się w geometryczny wzór. Meble mogą też posiadać fronty oraz blaty, które imitują architektoniczny beton czy surowe drewno. Przykładem takiej serii jest NET- w której surowy styl podkreślony jest metalowym stelażem o ciekawej formie oraz kolorystyka blatów- poza standardowymi kolorami dostępny jest np. blat imitujący surowy beton.

Szatnia wyposażona w szafę ubraniową, wykonaną z wysokiej jakości metalu również wpisze się w styl loftowym. Produkt taki jest nie tylko praktyczny, ale przede wszystkim trwały i wytrzymały. Prosta konstrukcja i solidny materiał, zabezpieczony antykorozyjną farbą sprawia, że mebel jest funkcjonalny oraz spełnia wymagania pracowników i pracodawców. Wnętrze może być wyposażone również w mobilne kontenery, które usprawniają pracę.

W biurach industrialnych niemal nie występują dekorację - dopuszczalne są jedynie duże grafiki w surowym stylu. Może to być logo firmy umieszczone w strategicznym miejscu. Dla urozmaicenia przestrzeni stosuje się beton architektoniczny lub czerwoną cegłę.