Lockersy, czyli gdzie przechowywać rzeczy prywatne w miejscu pracy?

Zakład pracy jest naszym drugim domem, nic dziwnego więc, że z biegiem czasu pozostawiamy tam również prywatne rzeczy. Przestrzeń biurowa wyposażona jest we wszelkiego rodzaju sprzęt, niezbędny do wykonywania zadań. Rzeczy osobiste bardzo łatwo mogą zagubić się w chaosie maszyn i papierów, dlatego każdy pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom miejsce do przechowywania przedmiotów prywatnych, takich jak torebki, klucze, czy dokumenty.

Oczywiście taka przestrzeń powinna być zamykana, aby dostęp do niej miała tylko osoba, której rzeczy znajdują się w środku. To właśnie do tego celu przystosowane zostało nowoczesne rozwiązanie, jakim są lockersy biurowe.


Czym są lockersy?

Lockersy, to inaczej specjalne skrytki na rzeczy prywatne, przeznaczone do użytku wyłącznego. W większości biur stanowiska pracy są dzielone, co utrudnia przechowywanie rzeczy osobistych, które zawsze chcemy mieć pod ręką, zależy nam jednak, aby nikt inny nie miał do nich dostępu. Każdy z nas widział zapewne specjalne skrytki w supermarketach lub na obiektach sportowych, gdzie można zamknąć rzeczy osobiste na klucz i swobodnie cieszyć się zakupami czy oglądaniem rozgrywek. Teraz takie rozwiązanie weszło do biur i już cieszy się sporą popularnością.

 

Jakie lockersy do biura?

Lockersy wykonywane są w różnych rozmiarach oraz designach. W zależności od upodobań oraz pozostałych elementów wyposażenia można wybrać szafki w stylu klasycznym, skandynawskim czy modernistycznym. Wysokiej klasy produkty dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej nie tylko płyt, ale i stelaży, dzięki czemu łatwiej będzie je wkomponować do dowolnej przestrzenni. Optymalne wielkości modułów sprawiają, że lockersy bez problemu dopasujemy zarówno do dużych, jak i małych przestrzeni. Dostępne są także różne możliwości zamknięcia lockersów. Możemy wybrać szafki na kluczyk, szyfr, a nawet elektroniczny kod – wszystko po to, aby zapewnić użytkownikom pewność, że ich rzeczy w szafce są bezpieczne i niedostępne dla ludzi z zewnątrz.Gdzie umieścić lockersy w miejscu pracy?

Rozmieszczenie lockersów w biurze powinno być dobrze zaplanowane. Najlepiej, gdy będą one ulokowane jak najbliżej stanowisk pracy, ale jednocześnie w miejscu, w którym nie będą przeszkadzać pracującym przy biurkach. Wykazując się kreatywnością, można lockersy wykorzystać nie tylko jako praktyczne szafki, ale również ozdobę wnętrza, montując je w ścianie lub tworząc z ich pomocą specjalne bloki, przy których będzie można spokojnie porozmawiać przez telefon lub ze współpracownikami.

Szafki typu Lockers to bardzo funkcjonalne rozwiązanie do biur, zwłaszcza w zakładach pracy, w których kadra jest duża. Możliwość przechowywania prywatnych rzeczy w zamkniętej przestrzeni z pewnością przemówi do pracowników, którzy będą mogli poczuć się w miejscu pracy bezpieczniej. Lockersy umożliwiają również dobrą organizację życia w miejscu, w którym spędzamy sporą część naszego życia i to właśnie dzięki nim pracownicy mogą zacząć biuro traktować jako drugi dom.