Nowoczesne fotele obrotowe do biurka

Lubisz nietuzinkowe rozwiązania oraz cenisz komfort? Postaw na nowoczesne krzesła do biurka, które wkomponują się w styl Twoje pomieszczenia - niezależnie czy to jest prywatny gabinet, zaciszny kącik w domu czy przestrzeń w biurowcu.

 

Dlaczego warto stawiać na nowoczesne krzesła do biurka?

Wybór krzesła biurowego, które przeznaczone jest do wielogodzinnej pracy to nie lada wyzwanie. Dawniej nie zdawano sobie sprawy, że długi czas spędzony przy komputerze przyczynia się do występowania wielu schorzeń. Dzisiaj powszechnie wiadomo, że rolą fotela jest nie tylko zapewnienie siedziska i podparcia, ale przede wszystkim utrzymanie bezpiecznej postawy ciała i wyeliminowanie długotrwałego napięcia danych grup mięśniowych.

Czy to wszystko jedno, na jakie krzesło się zdecydujesz? Oczywiście, że nie! Nowoczesne krzesła do biurka są pod każdym względem dostosowane do potrzeb swojego użytkownika oraz stworzone do konkretnego modelu pracy. Inne fotele biurowe przeznaczone są do pracy czterogodzinnej, a inne, gdy przy biurku spędzasz więcej niż osiem godzin.

Przed wyborem konkretnego modelu warto się zapytać, kto będzie z niego korzystał. Jeżeli kupujesz go z celem wyłącznego użytku, sprawia wygląda o wiele prościej - musi być dostosowany do twojej budowy ciała. Jeżeli jednak mają to być krzesła przeznaczone dla większej ilości osób, które różnią się wzrostem oraz tężyzną warto stawiać na modele bardziej uniwersalne. Nowoczesne modele umożliwiają bardzo precyzyjną regulację wysokości, siedziska oraz kąta nachylenia. Pożądanym atutem jest również możliwość swobodnego kołysania się. Natomiast modele, które dostosowują się do ciała wyposażone są w funkcję anti-schock - dzięki niej użytkownikom nie grozi uderzenie w plecy, w przypadku zwolnienia blokady.

 

Wygląd ma znaczenie

Bogaty wybór nowoczesnych modeli do biura dostarcza klientom ogromne możliwości. Jednak wygląd krzesła biurowego powinien być uzależniony od wielu czynników. Na mniejszych przestrzeniach sprawdzają się ergonomiczne fotele oraz krzesła obrotowe. Coraz częściej odchodzi się od masywnych foteli, które prezentują się bardzo topornie.

Unikatowym designem może pochwalić się krzesło Capisco skandynawskiej marki Flokk , którego projekt został zainspirowany postawą jeźdźca na koniu. Siedzisko w kształcie siodła nie tylko prezentuje się wyjątkowo nowocześnie, ale też zachęca do przyjmowania różnych pozycji oraz ich częstych zmian. Taki model umożliwia również prace w pozycji półstojącej.

To, że komfort i ergonomia mogą iść w parze z nowoczesnym wyglądem udowadnia krzesło biurowe niemieckiej marki SEDUS- model Crossline  z charakterystycznym znakiem „X” znajdującym się na oparciu. Powstało we współpracy z projektantami, naukowcami i inżynierami. Mechanizmem, który przyciąga największą uwagę jest Similar-Plus. Pozwala on na wyjątkowo płynne ruchu przy dynamicznym użytkowaniu.

Osobom, które lubią futurystyczne klimaty do gustu przypadną nowoczesne fotele z przewiewną membraną, nowatorską formą siedziska oraz innowacyjnym oparciem. Model  Se:Flex marki Sedus  wykonany z ultranowoczesnych materiałów gwarantuje maksimum komfortu - nawet przez wiele godzin, a dodatkowe mechanizmy wspomagają odpoczynek w czasie pracy. Połączenie dwóch kontrastowych odcieniu - bieli i czerni, nie tylko sprawiają, że jest to wybór uniwersalny, ale też niezwykle nowoczesny.