Pivot Space, rozwiązanie dla pracy biur w dobie pandemii

Pandemia COVID-19 pozostawiła ślad niemal na każdej dziedzinie życia. Wywarła znaczący wpływ na gospodarkę, w tym na poszczególne branże i przedsiębiorstwa. Zmusiła pracodawców do wprowadzenia zmian, nad którymi zastanawiali się od wielu lat, przyśpieszając ten proces. Do nowych okoliczności przystosowane zostały również przestrzenie biurowe. Jakich zmian możemy się spodziewać, wracając do pracy w nowej rzeczywistości?
 

Bezpieczny powrót do pracy

Chociaż pandemia zmusiła większość pracowników do pracy zdalnej, ich powrót do biur jest nieunikniony. Co więcej, wiele osób przyznaje, że tęskni za skupieniem w profesjonalnym środowisku oraz towarzystwem współpracowników. Dlatego nową rzeczywistością jest płynne łączenie pracy zdalnej z biurową.

W dobie pandemii koronowirusa dużą wagę przykłada się do zachowania odpowiedniego dystansu społecznego. Jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa sobie oraz otaczającym nam osobom. Dlatego obecne przestrzenie w typie Open Space poddane zostaną metamorfozie. Z pewnością zmianie ulegnie zagęszczenie stanowisk pracy i rozmieszczenie mebli. Zastosowanie wszelkiego rodzaju barier, ekranów i paneli również jest przyszłością nowej rzeczywistości.

 

Aranżacja biur w typie Pivot Space

Pivot Space to, innymi słowy, rotujący oraz wielofunkcyjny obszar biurowy. Pozwala na zachowanie produktywności pracowników, estetycznego wnętrza, a przede wszystkim bezpieczeństwa. Aranżacja biura utrzymana w typie Pivot Space opiera się na modułowych, nowoczesnych meblach, które wyznaczają konkretne strefy do pracy indywidualnej oraz spotkań z klientami. Tego rodzaju modele są łatwe w przenoszeniu oraz pozwalają na szybką zmianę konfiguracji. Dzięki czemu, gdy w przyszłości zmienią się okoliczności, z łatwością dostosujemy je do nowych warunków.

Są to między innymi meble – fotele z wysokimi ściankami, gwarantującymi prywatność oraz bezpieczeństwo. To idealna propozycja na spotkanie biznesowe. A to właśnie spotkania z klientami będą stanowiły podstawę nowych biur, podczas gdy pracownicy w dalszym ciągu będą wykonywać niektóre obowiązki zdalnie.


Meble z wysokimi ściankami przyszłością biur

Jakie systemy meblowe odnajdują się w biurach po pandemii? Między innymi zestaw Leaf lub Se:Works  składający się z kanapy, stołu oraz wysokich i zabudowanych ścianek. Tego typu rozwiązania stwarzają komfortowe miejsce do pracy, pozwalają poczuć się swobodnie, a zarazem stanowią skuteczną barierę fizyczną. To swojego rodzaju mini biuro, w którym jednak możemy liczyć na swobody przepływ powietrza.

 

Natomiast fotel z akustyczną ścianką Booi sprzyja skupieniu i poczuciu prywatności – na przykład podczas rozmów telefonicznych oraz pracy indywidualnej. Dzięki temu, że z 3 stron odgrodzony jest wysokim panelem, pozwala na zachowanie odpowiednego dystansu. To również idealne rozwiązanie do poczekalni – zapewnienie oczekującym na spotkanie klientom tak komfortowych, a zarazem bezpiecznych warunków jest przyszłością nowych biur.

W nowoczesnych biurach rozwiązaniem godnym polecenia są także komplety mebli takie jak Opera i Baskett. To w większości pojedyncze i podwójne komfortowe fotele i sofy. Modele te są lekkie oraz łatwo je przenosić. Z powodzeniem można je ustawić w taki sposób, aby między rozmówcami znajdowała się pożądana odległość 1,5 m. Dzięki temu, że posiadają ścianki akustyczne, umożliwią swobodną komunikację, mimo większego dystansu.Wielu pracowników chętnie wraca do pracy biurowej, niezbędne jest jednak zapewnienie im bezpieczeństwa. Wykorzystanie mebli modułowych z wysokimi ściankami pozwala na zachowanie odpowiedniego dystansu fizycznego, a zarazem przyczynia się do poprawy komfortu i skoncentrowania. Nic dziwnego, że rozwiązanie to jest przyszłością biur, do których wrócimy po pandemii.