Powtórny Home Office

Ponowny lockdown – jak zapewnić wygodę pracownikom pracującym zdalnie?

Dziś już jest jasne, że ponowne zamknięcie gospodarki i pełny powrót do pracy zdalnej jest wyłącznie kwestią dni. Z tego powodu coraz więcej firm intensywnie przygotowuje się do przejścia na Home Office, który to model tym razem może okazać się rozwiązaniem znacznie bardziej długotrwałym. Nie dziwi zatem rosnąca popularność kompaktowych mebli biurowych, które nawet w najmniejszym mieszkaniu pozwolą na stworzenie pełnowartościowego stanowiska pracy.
 

Znaczenie ergonomii w pracy zdalnej

Choć praca w domu daje pracownikom dużą elastyczność i możliwość jej wykonywania z niemal dowolnego zakątka świata, to jak pokazują liczne doświadczenia, wydzielenie odrębnego stanowiska we własnym domu i wyposażenie go w niezbędne elementy stanowi nie lada wyzwanie. Co prawda, perspektywa wykonywania obowiązków firmowych na wygodnym łóżku lub miękkiej kanapie może być atrakcja, na pewno nie jest jednak optymalnym rozwiązaniem na dłuższą metą. Nieprawidłowe zorganizowanie miejsca pracy w domu może znacząco odbić się na zdrowiu, samopoczuciu, a nawet wydajność. Ergonomiczny Home Office jest więc podstawą we współczesnych czasach.

Co zrobić, aby unikać nieprawidłowych nawyków podczas pracy zdalnej? Przede wszystkim warto zainwestować w dobrej jakości fotel, który będzie motywował do utrzymania odpowiedniej pozycji w trakcie pracy, bez narażania na szwank kręgosłupa. Z ergonomii słyną szczególnie meble niemieckiego producenta Sedus. Ich projekty powstają we współpracy z najlepszymi lekarzami, dzięki czemu otrzymujemy gwarancję, że zapewnią nam optymalne podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Wszystkie modele są regulowane nie tylko pod względem wysokości, ale również siły nacisku i głębokości oparcia. Innowacyjnym rozwiązaniem jest inteligentny system automatycznego ważenia, który pozwala na idealne dopasowanie parametrów fotela do konkretnej osoby. Mechanizmy zastosowane w meblach Sedus pozwalają na płynne ruchy ciała, niwelując uczucie zmęczenia. Na uwagę zasługuje też obecność dużych i wygodnych podłokietników oraz podpórek pod szyje, które również można łatwo i intuicyjnie regulować. Fotele Sedus wykonane są z pianki o dużej gęstości, co ma na celu zapobieganie jej odkształcaniu się – prezentują się one więc jak nowe, nawet po długim czasie użytkowania oraz w dalszym ciągu zapewniają optymalne podtrzymanie.
 

 

Home Office, a mała przestrzeń

Czy praca w domu może być wygodna i przyjemna, gdy dyspozycji mamy wyjątkowo małą przestrzeń – na przykład mieszkamy w kawalerce? Otóż okazuje się, że jest to możliwe. Wystarczy jedynie skorzystać z najnowszych zdobyczy techniki i zdecydować się na kompaktowe, wielofunkcyjne meble, które odnajdą się w każdym wnętrzu.

Taką propozycją jest Secretair Home - minimalistyczne, wszechstronne biurko do pracy zdalnej, które wyróżnia się estetycznym wyglądem i kompaktowymi rozmiarami. Nie tylko oferuje wszystko, co niezbędne do wygodnej pracy w domowym zaciszu, ale też pozwala na zachowanie ładu i porządku na blacie. Wysokiej jakości materiały oraz modny design sprawiają, że będzie stanowić prawdziwą ozdobę mieszkania. Marka Sedus ma nam do zaoferowania także nowatorki stołek do pracy SE:FIT, stanowiący alternatywę dla ogromnych foteli biurowych, które mogą przytłoczyć nieduże wnętrze. Mimo że posiada kompaktowe kształty jest starannie zaprogramowany pod kątem ergonomii – posiada wklęsłe siedzisko i pochyłą przednią krawędź, co sprzyja aktywnym zmianom pozycji. Jest łatwy w regulacji i zapewnia stabilność oraz bezpieczeństwo. Co najważniejsze dla właścicieli niedużych mieszkań – dzięki małym rozmiarom i niskiej wadze można wsunąć go pod stół albo biurko i będzie niemal niezauważalny. Kompaktowe meble od renomowanych producentów nie zajmują dużo miejsca, ale potrafią zagwarantować taką samą wygodę i ergonomię jak ich większe odpowiedniki.

Jak widać, zorganizowanie ergonomicznego Home Office nie musi być dużym wyzwaniem. Aby ułatwić sobie ten proces, warto skorzystać z takich rozwiązań jak MP Polska, gdzie dostępne są kompaktowe meble oraz ergonomiczne fotele od renomowanych marek w jednym miejscu. Sprawdzone rozwiązania zagwarantują nam komfortową pracę w domu, niezależnie od tego, jak długo jeszcze będziemy musieli ograniczać się jedynie do Home Office.