Recepcja, czyli pierwsze wrażenie o biurze

Recepcja odgrywa bardzo ważną rolę w każdej firmie – jest niczym doskonała wizytówka. Liczy się jej atrakcyjny i profesjonalny wygląd, ale nie tylko. Powinna być również funkcjonalna – w końcu pełni także rolę komunikacyjną i informacyjną. O czym warto pamiętać, aranżując to pomieszczenie, aby zrobić dobre wrażenie na potencjalnych klientach?

Recepcja - rola w kształtowaniu wizerunku firmy

To właśnie w recepcji zazwyczaj następuje pierwszy kontakt między firmą, a jej klientem. Wchodząc do tego reprezentatywnego pokoju, dana osoba automatycznie wyrabia sobie pierwsze zdanie na temat całego przedsiębiorstwa. Może nabrać pozytywnych skojarzeń i być pod wrażeniem profesjonalizmu – lub wręcz przeciwnie. A jak to bywa z pierwszym wrażeniem – jego zmiana jest trudna, a nierzadko po prostu niemożliwa.

Recepcja to miejsce, które świadczy o wizerunku i charakterze całego przedsiębiorstwa. Może ujawnić zamiłowanie do szczegółów i dobrej organizacji oraz cechy, z których chciałaby być znana każda firma - takie jak sumienność, rzetelność czy elastyczność. Nowoczesna recepcja i funkcjonalna aranżacja powinna więc być priorytetem dla szanujących się firm, które pragną zrobić jak najlepsze wrażenie na innych.

Recepcja w biurze co-workingowym

Wyjątkowo silnym trendem w aranżacji recepcji co-workingowych jest zindywidualizowanie przestrzeni. W pomieszczeniu tym każdy powinien czuć się komfortowo. Recepcja w niczym nie przypomina jednak nudnych i bez osobowych pokoi, które nie wywołują żadnych uczuć. Jest przyjemna, kojarzy się z odpoczynkiem oraz wzbudza sympatie i szacunek do firmy. To miejsce, do którego chce się wrócić.

Całe pomieszczenie jest przestronne oraz utrzymane w minimalistycznym stylu, który w dalszym ciągu jest jednym z najchętniej wybieranych do przestrzeni biurowych. Materiałem, który króluje w co-workingowych recepcjach jest metal. Meble, a w szczególności lady recepcyjne mogą być wykonane z metalowego stelaża, który układa się w geometryczny wzór. W nowoczesnym pomieszczeniu nie brakuje też imitacji betonowych blatów lub frontów, nawiązujących do stylu loftowego. Wyposażenie takie prezentuje się lekko i profesjonalnie oraz nie przytłacza pomieszczenia. Pokazuje, że firma jest elastyczna i otwarta na nowatorskie idee.

Recepcja w klasycznym stylu

Recepcja urządzona w klasycznym stylu zachwyca odwiedzających wysoką jakością i poczuciem estetyki. Materiały, z których wykonane są meble, reprezentują najwyższy standard. Pomieszczenie jest eleganckie, funkcjonalne oraz spójne stylistycznie. Naturalne kolory oraz stonowane wzory budują przytulną atmosferę zaufania, a goście w takim miejscu stają się wyluzowani i odprężeni. Co więcej, wytrzymałe i solidne wyposażenie gwarantuje nie tylko wysokie walory estetyczne, ale też bezproblemowe i wieloletnie użytkowanie.

W recepcji takiej odnajdą się lady w głębokim odcieniu – na przykład orzecha włoskiego oraz wykończone na wysoki połysk. Mile widziane są dodatki szkła, które sprawiają, że całość prezentuje się elegancko i wyrafinowanie. Proste formy nie przytłaczają pomieszczenia, zamieniając zwykłą recepcję w efektowne i przytulne miejsce, budujące pozytywne relacje między firmą, a klientem.