Recepcja jest świadectwem dobrego gustu i miejscem, które rzuca ogląd na całą firmę. Jak sobie poradzić z aranżacją recepcji?

Jedno pomieszczenie, może oddać charakter całej firmy i zadecydować o pierwszym wrażeniu, dlatego wiele firm decyduje się na wdrożenie przemyślanej i spójnej z komunikacją firmy – koncepcji aranżacji recepcji. Najsilniejszym obecnie trendem w aranżacji recepcji jest nacisk na maksymalne zindywidualizowanie przestrzeni, tak by każdy użytkownik biura czuł się w niej komfortowo. Recepcje biurowe pełnią rolę strefy relaksu, wyposażonej w miękkie sofy i ciekawe formą i kształtem fotele, odpowiednie oświetlenie oraz dekoracyjne ściany.

Częstym wyzwaniem w projektowaniu recepcji jest hałas i nieodpowiednia akustyka pomieszczenia, szczególnie jeśli pomieszczenie pełni różne funkcje. Jednym z rozwiązań problemu nadmiernego hałasu są akustyczne budki telefoniczne, w których można rozmawiać przez telefon czy przeprowadzać krótką rozmowę z klientem. Takie rozwiązania zapewniają przede wszystkim dyskrecję, a ich modułowy charakter pozwala wpasować się tak naprawdę w przestrzeń każdego biura.

Nowoczesne recepcje wyposażone są w rozwiązania typu smart, odpowiadają na potrzebę elastyczności i swobody w wykonywaniu służbowych zadań, stanowiąc przy tym biznesową wizytówkę firmy. Nowoczesna aranżacja recepcji powinna być wielozadaniowa i wyjątkowa, ma zachwycać, gwarantować wysoką jakość usług i poczucie estetyki. Powinna być zaaranżowana tak, by w pełni oddawać charakter firmy, ale przede wszystkim, by jak najlepiej spełniać swoje funkcje. Zastosowanie odpowiednich materiałów gwarantuje, że recepcja będzie nie tylko spójna stylistycznie i elegancka, ale również funkcjonalna i przyjazna użytkownikom.
 
Recepcja to kluczowe miejsce w każdym biurze. Stanowi wizytówkę firmy. Aranżacja oryginalnej, intrygującej, a zarazem funkcjonalnej recepcji nie jest jednak łatwa. Olbrzymią rolę odgrywa w niej zastosowanie dobrej jakości materiałów wykończeniowych, które gwarantują długoletnie, bezproblemowe użytkowanie, a także wysokie walory wzornicze. Nie ma tu miejsca na niepasujące do siebie kolory czy faktury. Wszystko musi być dokładnie przemyślane i obliczone. Odpowiednio zaprojektowana i wyposażona recepcja to kombinacja designu nawiązującego do charakteru firmy oraz funkcjonalności. Praktyczne aspekty aranżacji powinny dotyczyć zarówno pracowników firmy jak i gości. Pamiętajmy, że nic tak nie wprowadza dobrej atmosfery i pozytywnych skojarzeń, jak mili i zadowoleni pracownicy oraz komfortowo czujący się goście. I właśnie dlatego, dobry projekt wnętrza, to taki, który na pierwszym miejscu stawia osoby w nim przebywające.
  

AUTOR: Magdalena Płocica | Marketing & PR Manager