Siedziska do gabinetu – krzesła i fotele gabinetowe

Gabinet menedżera, szefa, prawnika czy lekarza wymaga odpowiedniego wyposażenia. Jakie siedziska sprawdzą się wtedy najlepiej?

Komfortowe, eleganckie, a także ergonomiczne – takie powinny być idealne fotele oraz  fotele gabinetowe. Oprócz nich w gabinecie często pojawiają się także inne siedziska przeznaczone dla klientów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela gabinetowego?

Fotele gabinetowe możemy obecnie znaleźć w sprzedaży w wielu interesujących wariantach. Zanim zdecydujemy się na zakup, pamiętajmy o tym, że stylowe fotele gabinetowe nie tylko powinny prezentować się atrakcyjnie dla oka, ale również powinny zapewniać optymalną wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

Właściwie wyprofilowane oparcie dopasowane do anatomii pleców, regulowane elementy jak oparcie, siedzisko i podłokietniki, funkcja dynamicznego oparcia – dzięki takim rozwiązaniom nawet długotrwałe korzystanie z fotela gabinetowego nie będzie kończyło się bólem kręgosłupa.

Dużą popularnością cieszą się stylowe fotele gabinetowe ze skóry, ale możemy również wybrać szykowne modele wykończone tkaninami, na przykład modnym teraz welurem lub aksamitem czy przewiewną siatką.

Jakie siedziska wybrać dla klientów?

Oprócz fotela gabinetowego w pomieszczeniu najczęściej umieszcza się także dodatkowe siedziska dla klientów. W tej roli doskonale sprawdzą się krzesła gabinetowe tapicerowane, które zapewniają maksymalny komfort użytkowania.

Krzesła najczęściej wybierane są w liczbie dwóch i umieszczane przed biurkiem albo w innym miejscu, z którego mogą być szybko dostawione do biurka, gdy do gabinetu ma wejść klient.