Składane stoły konferencyjne – funkcjonalne i wszechstronne

Sale konferencyjne pełnią w przestrzeniach biurowych kilka ważnych funkcji. Między innymi odgrywają rolę użytkową i reprezentacyjną, muszą więc być wyposażone w funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie wyposażenie. Elementem, którego nie może zabraknąć w sali konferencyjnej, jest stół. Dlaczego warto postawić na modele składane?

Składane stoły konferencyjne do nowoczesnej przestrzeni

W nowoczesnych przestrzeniach biurowych stawia się na nowatorskie rozwiązania oraz funkcjonalność. To, dlatego składane stoły konferencyjne cieszą się tak dużym powodzeniem. Są one najlepszym wyborem, jeżeli zależy nam na szybkiej zmianie aranżacji wnętrza oraz oszczędności przestrzeni – a prawdą jest, że w niemal każdym biurze dodatkowa przestrzeń jest bardzo cenna. Jakie możliwości dają konferencyjne stoły składane? Przede wszystkim gwarantują maksimum możliwości – sprawdzą się, gdy trzeba urządzić szkolenie, uzyskać przestrzeń do prezentacji projektu czy zorganizować konferencje.

 

Stoły mogą przyjmować tradycyjny kształt prostokąta lub łodzi o zaokrąglonych rogach. Ich dodatkowym atutem są stabilne kółka jezdne, zwiększające mobilność oraz ułatwiające przenoszenie.  Charakteryzuje ich modułowość – zarówno pod względem szerokości, jak i długości - pozwalająca na tworzenia dużych przestrzeni blatów oraz na uzyskanie szerokiego spektrum ustawień. Stoły konferencyjne składane w razie potrzeby mogą również pełnić role pojedynczego stanowiska do pracy. Często wyróżniają się możliwością regulowania wysokości blatu, zapewniając komfort wszystkim uczestnikom spotkania. Ich dodatkową zaletą są estetyczne rozwiązania, umożliwiające szybki dostęp do gniazdek oraz zarządzanie kablami.

Składane stoły konferencyjne do nowoczesnej przestrzeni
Składane stoły konferencyjne – tylko wysokiej jakości

Składane stoły konferencyjne – tylko wysokiej jakości

Nowoczesne stoły konferencyjne wyposażone są w nowatorskie technologie, dzięki którym ich eksploatacja jest niezwykle wygodna i bezproblemowa. Dotyczy to głównie systemu składania i rozkładania. Dzięki wyrafinowanej mechanice każdy może je bez problemu obsługiwać, nie wkładając w to dużo siły. Co więcej, po złożeniu zajmują ekstremalnie mało miejsca – niektóre modele mają niecałe 40 cm szerokości. Dodatkowo systemy bezpieczeństwa, takie jak Sedus Securelock automatycznie unieruchamiają połówki blatów po rozłożeniu, zapobiegając przed ich przypadkowym złożeniem. Modele takie jak Yuno czy Brainstorm mogą być dodatkowo sztaplowane, co jeszcze bardziej ułatwia ich transport i przechowywanie.

 Stoły konferencyjne składne muszą wyróżniać się solidną konstrukcją oraz starannym wykonaniem – w innym wypadku szybko widoczne byłyby na nich zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, przez które nie prezentowałyby się estetycznie i profesjonalne. Szczególnie ważne jest odpowiednie zabezpieczenie krawędzi, które najbardziej narażone są na uderzenia.