Sofy gabinetowe – jak z ich pomocą stworzyć kącik wypoczynkowy w biurze?

Urządzając przestrzeń biurową, należy pamiętać nie tylko o ergonomicznych stanowiskach do pracy, ale też o meblach, które zapewnią komfort współpracownikom i klientom, takich jak sofy. Znaczenie ma zarówno ich nowoczesny design, solidne wykonanie, jak i funkcjonalność. Ekskluzywne i komfortowe sofy podniosą prestiż każdego pomieszczenia!

Kącik wypoczynkowy w biurze – o co zadbać?

Jeżeli przestrzeń biurowa jest na tyle duża, że pozwala na stworzenie kącika wypoczynkowego, z pewnością warto to zrobić. Badania pokazują, że zrelaksowani i wypoczęci pracownicy są o wiele bardziej kreatywni i wydajniejsi – z pewnością sprzyja temu przytulny i kameralny zakątek w pracy.

Główną rolę w kąciku wypoczynkowym odgrywa wygodna sof. W zależności od charakteru biura, można zdecydować się na jeden skupiający na sobie wzrok mebel w centralnym miejscu, albo też kilka mniejszych modeli – na przykład w systemie modułowym. Aby zadbać o estetyczny i schludny efekt, warto postawić na sofy wykonane z wysokiej jakości materiału. Drewniana lub metalowa konstrukcja powinna być wytrzymała na wszelkiego rodzaju zadrapania i uszkodzenia mechaniczne, o które nie trudno, jeżeli przez biuro każdego dnia przewija się mnóstwo osób. Duże znaczenie ma też higieniczna tapicerka, odporna na zabrudzenia i łatwa w czyszczeniu.

Sofy w przestrzeniach biurowych mogą spełniać kilka funkcji – modele znajdujące się w poczekalniach zazwyczaj wyróżniają się prostotą i funkcjonalnością. Posiadają standardowe oparcia, głębokie siedziska i zakrzywione podłokietniki. Sofy zaprojektowane z myślą o spotkaniach z klientami i kontrahentami zapewniają nieco więcej prywatności i pozwalają na stworzenie kameralnej atmosfery, która sprzyja wymianie myśli. Mogą być wyposażone w wysokie tapicerowane oparcie, a nawet specjalne ścianki, gwarantując dobre warunki akustyczne. Za ich pomocą można stworzyć coś na wzór „prywatnego pokoju” w dużych przestrzeniach typu open space, idealnego do pracy nad projektem i prowadzenia rozmów. Natomiast modele stworzone z myślą o zapewnianiu pracownikom komfortowej i kreatywnej przestrzeni są awangardowe oraz wyjątkowo komfortowe.

Kącik wypoczynkowy w biurze – o co zadbać?
Nowoczesne i komfortowe sofy gabinetowe

Nowoczesne i komfortowe sofy gabinetowe

Niezależnie od stylu, w którym zaaranżowane są biura, zawsze sprawdzają się rozwiązania wykonane najwyższą jakością i dbałością o detal.   Przykładem mogą  być sofy marki Muuto- na przykład Oslo lub Outline. Pierwsza z nich posiada piękne, zaokrąglone kształty- dzięki temu pomaga  stworzyć w pomieszczeniu przytulny, miły nastrój.  Outline to z kolei przykład połączenia pięknej stylistyki mebli z lat 60-tych we współczesnym wydaniu. Ekskluzywny minimalizm.