Hygge, czyli osławiony duński przepis na szczęście to nie tylko parująca filiżanka z gorącym kakao i rozpalony kominek, kiedy za oknem akurat szaleje jesienna plucha. To wszystko, co sprawia, że czujemy się ciepło i przytulnie, łapiemy nastrój odprężenia i wewnętrznej harmonii. Także, a może przede wszystkim w godzinach pracy!

Eksperci z firmy MP Polska specjalizującej się w wystroju biurowych wnętrz podpowiadają, jak znaleźć komfort w miejscu pracy i co zrobić, by wspólna przestrzeń była bardziej hyggeligt, czyli dodająca pracownikom otuchy i ułatwiająca przeżywanie radości z firmowych spotkań. Meik Wiking, dyrektor Instytutu Badań nad Szczęściem w Kopenhadze i jednocześnie autor światowego bestsellera popularyzującego filozofię hygge, przekonuje, że dla mieszkańców Północy poczucie dobrostanu przynosi np. zanurzenie dłoni w miękkiej sierści renifera. Ale spokojnie! W tej części świata wystarczy nam zwykłe kocie futerko (pozdrawiamy zwierzolubne biura) i kilka prostych zasad. Oto one!

Wstaw do biura meble z miękkich tkanin!

Jeśli do skandynawskiej idei dodamy włoski design to możemy być pewni, że mamy przepis na biuro idealne. Klasyczne i eleganckie fotele na biegunach z oferty MP Polska rozbujają niejedno wnętrze. Są gwarancją nieprzeciętnej wygody i idealnym sposobem na turbodoładowanie pomiędzy konferencjami, callami, deadline'ami i innymi ASAPami. Fotele, miękkie siedziska, sofy w ciepłych kolorach doskonale wkomponują się w każde biurowe wnętrze. By jednak spełniały warunki hygge, w pomieszczeniu powinny dominować meble z naturalnych tkanin i surowców: drewna, kamienia, skóry czy wikliny, o łagodnych krawędziach i liniach. Wyraziste i komfortowe.

Wstaw do biura meble z miękkich tkanin!
Wstaw do biura meble z miękkich tkanin!
Zapraszamy do stołu!

Zapraszamy do stołu!

Bo to właśnie tu – przy stole najczęściej odbywają się nieformalne spotkania i powstają najciekawsze pomysły. Tym lepiej, jeśli sprzyja im wyjątkowe wzornictwo! Do tego zapach domowego ciasta, filiżanka gorącej herbaty z imbirem i prestiżowa nagroda Red Dot Design Award sama ląduje w kieszeni! Jury tego międzynarodowego konkursu w 2018 roku doceniło innowacyjność projektu Meet Table, który oczywiście znajduje się w ofercie MP Polska. Ta linia wyjątkowych stołów i krzeseł biurowych wykonana jest z surowców najwyższej jakości, meble dostępne są w różnych kolorach i kształtach. Doskonale sprawdzą się w pracowniczych kuchniach, kantynach, stołówkach i w mniej formalnych przestrzeniach biura.

Jasne kolory, dużo światła, a może służbowy ogród?

Zapomnijmy o sterylnych, nudnych przestrzeniach i ostrym świetle. Hyggekrog, czyli przytulny kącik w pracy oprócz mebli buduje także ciepłe oświetlenie, najlepiej lekko przydymione, przygaszone. Ważne są jasne kolory, rolety z naturalnych przepuszczających światło tkanin, ekologiczne świece i przyjemny zapach, np. świeżych owoców w wiklinowym koszu. A jeśli jest taka możliwość, warto złapać chwilę oddechu w biurowym patio czy ogrodzie. Najlepiej zanurzając się w obłędnie miękkim pufie w soczystych kolorach lata.

Jasne kolory, dużo światła, a może służbowy ogród?
Biuro? Czuj się jak u siebie w domu

Biuro? Czuj się jak u siebie w domu

Na koniec tego zestawienia przedstawiamy jeszcze nowoczesne meble akustyczne tworzące w każdym biurze prywatną, przytulną przestrzeń do pracy. Jest cicho, przyjemnie i można poczuć się, jak w domu. Sofy i siedziska mają miękkie, szerokie boki, dodatkowe oświetlenie, szuflady i podstawkę do laptopa. Cała filozofia hygge w jednej kanapie!

Polecane artykuły

Prawie jak w Yellowstone! Jeszcze biuro czy już park?
20-06-2024

Prawie jak w Yellowstone! Jeszcze biuro czy już park?

Zobacz
Meble z mórz, pokrzyw i oceanów
13-06-2024

Meble z mórz, pokrzyw i oceanów

Zobacz
Pssst! O dobrych decybelach i sztuce projektowania ciszy
09-05-2024

Pssst! O dobrych decybelach i sztuce projektowania ciszy

Zobacz
Udostępnij

Bądź hygge w swoim biurze!

Bądź hygge w swoim biurze!