Okręcamy się kocem, otulamy swobodą, wskakujemy w dres. I to wszystko w godzinach pracy. W tej odsłonie naszego wnętrzarskiego bloga polecamy Wam meble cieple jak swetry na zimę.

Nasz przegląd designerskich propozycji na sezon jesienno-zimowy zaczynamy od miękkiego fotela wypoczynkowego, który trochę wygląda, jakby ktoś przed chwilą opatulił go ciepłym pledem. Brakuje tu tylko kubka z parującym kakao, ale w ramach rekompensaty skandynawska firma Muuto proponuje kilka dodatkowych warstw filcu i pianki. Żeby było jeszcze cieplej! W tak wystrojonym na zimę biurze jakoś łatwiej można przetrwać pierwsze przymrozki i powiewy polarnego chłodu.

Dla ciepłolubnych biur mamy coś jeszcze. Pufy zaprojektowane dla marki Muuto, ale równie dobrze mogłyby powstać w renomowanej pracowni krawieckiej także gdzieś w Kopenhadze. Mają miękki, falujący kształt, oraz swobodny krój z pikowanej tkaniny z wyraźnymi dekoracyjnymi przeszyciami. Skojarzenie charakteru Five Pouf z kołdrą lub puchową kurtką jest jak najbardziej na miejscu. Siedziska dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych oraz w dwóch rozmiarach: klasycznym i oversize.

Puszysty design

Puszysty design

To teraz stawiamy kołnierze, poprawiamy kaptury i wstrzymujemy oddech, bo z drewnianym wdziękiem i w najmodniejszej w tym sezonie tkaninie boucle, wkracza na firmowe salony fotel Floss polskiej marki Bejot. Autorem projektu jest Tomasz Augustyniak, ceniony architekt wnętrz, twórca wielu nagradzanych kolekcji mebli. Ten konkretny model także jest wyjątkowy. Miły w dotyku, miękki, wykonany z tkaniny o charakterystycznej strukturze baranka. To materiał, z którego najczęściej szyje się płaszcze, dlatego pełno tu puszystych pętelek i supełków, które działają na zmysły jak najlepiej zaprojektowana mata sensoryczna. Fotel idealny do wszelkich biurowych robótek ręcznych sprawdzi się także w strefach wypoczynkowych, w recepcji i wszędzie tam, gdzie chcemy poczuć się jak w domu.

Sportowy outfit: sposób na komfortowe biuro

Swobodny styl i sportowa sylwetka. Nic dziwnego, że sofa niemieckiej marki Sedus jest jak najwygodniejsza bluza dresowa. Uszyta z gładkiej, miłej w dotyku tkaniny, wyposażona w zapadające się poduchy i kółka, żeby w razie potrzeby łatwiej podjechać do kaloryfera ;) Noś ją zestawioną z pogodą ducha, zespołową beztroską i spokojem. I niezależnie od warunków atmosferycznych, chociaż synoptycy potwierdzają, że w takich miejscach pracy czarne chmury zbierają się rzadko lub wcale.

Sportowy outfit: sposób na komfortowe biuro

Polecane artykuły

Prawie jak w Yellowstone! Jeszcze biuro czy już park?
20-06-2024

Prawie jak w Yellowstone! Jeszcze biuro czy już park?

Zobacz
Meble z mórz, pokrzyw i oceanów
13-06-2024

Meble z mórz, pokrzyw i oceanów

Zobacz
Pssst! O dobrych decybelach i sztuce projektowania ciszy
09-05-2024

Pssst! O dobrych decybelach i sztuce projektowania ciszy

Zobacz
Udostępnij

Biuro w kurtce i pod kocem: meble, które otulają ciepłem

Biuro w kurtce i pod kocem: meble, które otulają ciepłem