Czy leci z nami fizjo? Zdrowe biura XXI wieku

Krzesła biurowe jak piłki do ćwiczeń, fotele z funkcją masażu, porady fizjoterapeutów i pilates w pakiecie pracowniczych benefitów. Pandemia zmieniła współczesne biura i sprawiła, że – z niewielką pomocą designu i najnowszych technologii – stały się one bardziej przyjaznym i pełnym empatii miejscem pracy.

Podpowiadamy jakie meble wybrać do biur, by wspierały zdrowie pracowników, dbały o ich komfort w długim dniu pracy, a dzięki nowoczesnym mechanizmom i inteligentnym rozwiązaniom niwelowały napięcie mięśni oraz zachęcały do ćwiczeń. Gotowi do biegu? No to start!

Krzesła dla firmowych sprinterów i nie tylko

Więcej ruchu w biurze? Z tym krzesłem to naprawdę proste! Projektanci niemieckiej marki Sedus doskonale wiedzą, że ruch jest potrzebny nie tylko naszym ciałom i kręgosłupom, ale także sprawnej i kreatywnej głowie. Uniwersalne siedzisko z regulowaną wysokością nie dość, że pasuje wszędzie, to jeszcze zachęca pracowników do aktywności fizycznej i pozbawia wymówki w stylu „ aaa nie chce mi się wstawać!”. Znacie to? Ale skoro już stoisz, to możesz się przecież także przejść, schylić, a potem wyprostować i znowu schylić... A potem urozmaicić ten specyficzny biurowy aerobik także innymi popularnymi w korporacjach dyscyplinami: slalomem między biurkami, maratonem zebrań czy porannym sprintem po kawę ;-)

Krzesła dla firmowych sprinterów i nie tylko

Dziękuję, postoję! Pozycja do zmiany

Twój fizjoterapeuta będzie zachwycony! Lekkie i nowoczesne stoły marki Sedus do naprzemiennej pracy siedzącej i stojącej to nie tylko ulga dla przeciążonych pleców pracowników, ale też świetny patent na aranżację wspólnych biurowych przestrzeni. Każda zmiana pozycji ciała i każde oderwanie wzroku od komputera wpływa na nas korzystnie, wzmacnia mięśnie głębokie, poprawia stabilność, pogłębia oddech, a to z kolei wprawia w relaksujący vibe. Dodatkowo, możliwość szybkiej zmiany miejsca ułatwia komunikację i usprawnia kreatywne procesy w firmie. Podpowiadamy jeszcze jedno zastosowanie: stół można szybko zsunąć i w jego miejscu rozłożyć np. matę do jogi. Jaka praca, taki spontan!

Dziękuję, postoję! Pozycja do zmiany

Fit fotele

Sportowa sylwetka, dynamiczny charakter, najwyższa jakość wykonania, zwinność i zwrotność. Wystarczy tylko spojrzeć na ten fotel, a kalorie właściwie spalą się same;-) Poza tym lista zalet tego docenianego przez pracodawców i pracowników mebla jest znacznie dłuższa: krzesło ma regulowane podłokietniki, wygodne podparcie lędźwi sprzyjające zdrowej pozycji siedzącej i wykonaną na zamówienie membranę z dzianiny przepuszczającej powietrze. Siedząc możesz być wyprostowany lub lekko odchylony do tyłu pod kątem 23 stopni. Z tym fotelem wyrabianie nadgodzin to prawdziwa przyjemność! Nic, tylko siedzieć i pracować! ;-)

Fit fotele
Biurowa gimnastyka: stołek do zadań specjalnych

Biurowa gimnastyka: stołek do zadań specjalnych

Jest elegancki i łatwy w przenoszeniu, manewrowaniu i układaniu, a kiedy nie jest już potrzebny – łatwo go schować, nie zagracając przy tym przestrzeni. Niezbędne wyposażenie każdego biura, łączące komfort, wysoką jakość i wygodę. To dobra propozycja dla tych, którzy dbają o zdrowie i jednocześnie troszczą się o ekologię. Bo ponadczasowe wzornictwo spod znaku marki Sedus nie starzeje się i nie zużywa stylistycznie, a to ważne szczególnie teraz, w czasie pandemii i katastrofy klimatycznej.

Trochę zagraciliśmy naszą planetę, najwyższy czas wrzucić bieg wsteczny i na tyle, na ile to możliwe wyhamować nadmiernie konsumpcyjny styl życia. Za tą zieloną zmianą chętnie podążają współcześni designerzy, projektując tak, by życie przedmiotów było dłuższe. Może warto więc inwestować w rzeczy, które są nam ( i naszym pracownikom) naprawdę potrzebne?

Czy leci z nami fizjo? Zdrowe biura XXI wieku