Nasza najnowsza dostawa newsów ze świata designu pachnie letnim popołudniem w brzoskwiniowym sadzie. Właśnie takie będą wnętrza w tym roku – naturalne, ciepłe, świeże, proste, ponadczasowo smaczne i piękne.

Już od mniej więcej 4 tysięcy lat wiadomo, że wystarczy trochę beta-karotenu, witaminy C i cieknącego między palcami miąższu słodkawej brzoskwini, żeby rozbudzić zmysły i załagodzić wszelkie stresy. Starożytni Chińczycy dość dokładnie rozpracowali temat, a współcześni amerykańscy naukowcy mogli tylko potwierdzić, że wcinanie mechatej brzoskwiniowej skórki służy długowieczności, poczuciu szczęścia i dobrostanu. 

Do naszego kawałka świata powoli suną już gorące letnie wieczory, jednak zanim na dobre zakwitną sady, brzoskwiniowy puszek zdąży już wyścielić wnętrza i obić meble najmodniejszą tapicerką tego roku – ciepłym aksamitem w odcieniu „Peach Fuzz” wybranym przez Instytut Pantone kolorem 2024 roku. Nie jest to żaden pojedynczy trend, ale jak tłumaczą eksperci Pantone, właśnie w odcieniach brzoskwini przeglądają się globalne nastroje naszej epoki. Tęsknimy za miękkimi kształtami, soczystymi smakami, barwami nasyconymi światłem, za czułością i empatią. Na szczęście wiemy, jak pokolorować nimi wnętrza, a kilka kreatywnych propozycji podrzucają nam także najlepsi europejscy projektanci i dizajnerzy. Przeglądamy dziś dla was kilka katalogów najnowszych kolekcji mebli i dodatków do wnętrz. Jest modnie, przytulnie, wiosennie i inspirująco!

Sedus: współczesne wzornictwo dla zapracowanych biur

Zaokrąglone kształty, naturalne tkaniny, lekkie formy. Niemiecki Sedus, który od wielu już dekad pozostaje niekwestionowanym liderem w dziedzinie projektowania nowoczesnych biur, zachęca do kreatywnego łączenia i zestawiania mebli w zależności od aktualnych potrzeb biura i jego pracowników.

Sedus: współczesne wzornictwo dla zapracowanych biur
Sedus: współczesne wzornictwo dla zapracowanych biur

Kolekcja sof se:living z dopasowanymi stolikami i fotelami o różnych kształtach i rozmiarach, wpuszcza do wnętrza trochę świeżego powietrza i ułatwia przearanżowanie przestrzeni lub jej podział na różne biurowe strefy. Pojedyncza sofa, narożne moduły, okrągłe fotele, domowe tkaniny dostępne są w różnych kolorach. Chociaż my z tego wiosennego menu szczególnie polecamy bohaterkę tego tekstu – brzoskwinię w jej różnych odmianach – od soczystej żółci przechodzącej w subtelny pomarańcz po ciepły róż. Czy wiecie, że jedno drzewko brzoskwini potrafi wydać nawet 115 kilogramów owoców rocznie? To tak a’propos produktywnych środowisk pracy i pogoni za karierą. Jeśli do brzoskwiniowych inspiracji dodamy naturalne drewno, szlachetny kamień i kosze pełne roślin (lub owocowych drzewek), to wychodzi nam przepis na biuro idealne. Brakuje tylko krzesła!

Wygoda na pełnych obrotach

A lepszego niż to nie znajdziecie! Modne i wygodne, przytulne i funkcjonalne. Idealne zarówno do sal konferencyjnych, warsztatowych, stref wypoczynkowych i biur domowych. Doskonały projekt krzesła se:flair marki Sedus ma wbudowany mechanizm „kinetic-swing” i urocze oparcie w kształcie muszli. Idealny do pracy i do bujania! Nie tylko w owocowe czwartki ;)

Wygoda na pełnych obrotach
Balkonowy home office

Balkonowy home office

Eleganckie, nowoczesne i trwałe – bo przetestowane na skandynawskich balkonach! Może właśnie dlatego producenci z Muuto nazywają swój projekt bezkompromisowym? Da radę w najbardziej wymagającym outdoorze! Kolekcja krzeseł i mebli ogrodowych The Linear Steel Lounge Armchair cenionej skandynawskiej marki ma łagodne zakrzywione oparcie, proste kształty i dostępne jest w pięknych odcieniach stonowanej zieleni, szarościach, przygaszonych odcieniach niebieskiego. I koniecznie weźcie ze sobą w plener lampę, na wypadek, gdyby mrok zastał was przy pracy. Jeśli ktoś ma biuro na skałkach, to ta dizajnerska latarka będzie w sam raz!

Polecane artykuły

Pssst! O dobrych decybelach i sztuce projektowania ciszy
09-05-2024

Pssst! O dobrych decybelach i sztuce projektowania ciszy

Zobacz
Zaczytane biura: nowoczesne biblioteki designu
21-02-2024

Zaczytane biura: nowoczesne biblioteki designu

Zobacz
W dobrym świetle
17-01-2024

W dobrym świetle

Zobacz
Udostępnij

Design pełen smaku: sezon na brzoskwinie i inne wnętrzarskie trendy 2024

Design pełen smaku: sezon na brzoskwinie i inne wnętrzarskie trendy 2024