Dobry design prosto z Finlandii

Biznesowe spotkania w saunie? Takie rzeczy tylko w Finlandii, nic więc dziwnego, że to właśnie Finowie zaprojektowali nagradzane na całym świecie pionierskie kapsuły akustyczne, które pomagają łapać ciszę i wytchnienie w każdej biurowej dżungli. O tym, jak bardzo jest to potrzebne wie chyba każdy, kto choć raz pracował w open space'ach.

Są innowacyjnymi, funkcjonalnymi i świetnie zaprojektowanymi rozwiązaniami dla nowoczesnych biur, niezastąpionymi szczególnie w głośnych przestrzeniach i zatłoczonych miejscach użyteczności publicznej, takich jak dworce czy lotniska. Dźwiękoszczelne budki telefoniczne Framery zapewniają ciszę i prywatność. W dodatku dzięki inteligentnemu systemowi wentylacji, każdy użytkownik kapsuły może odetchnąć pełną piersią i cieszyć optymalną jakością powietrza we wnętrzu kabiny. O takim dizajnie Finowie mówią, że jest napędzany szczęściem. I chyba coś w tym jest. Nawet jeśli do pełni szczęścia brakuje tu brzozowych miotełek do masażu i 110 stopni Celsjusza ;)

Cisza na sprzedaż: wejście do strefy komfortu

Bo wystarczy jeden krok do budki, by zamienić biurowy harmider na chwile odprężającej ciszy i skupienia. A co jeszcze łączy biznesowy savoire-vivre z fińską kulturą saunowania? Na pewno – rozmowy. Takie, które nie przeszkadzają innym. I poczucie szczęścia właśnie. Trudno je jednak osiągnąć w hałaśliwym miejscu pracy, które zakłóca koncentrację i przy okazji obniża produktywność pracownika. Eksperci z Framery wspierający się wynikami badań naukowców m.in. z Uniwersytetu w Warwick twierdzą, że szczęśliwsi pracownicy są bardziej kreatywni i lepiej wykonują swoja pracę. Redukcja hałasu wydaje się być zatem kluczowa. 

Cisza na sprzedaż: wejście do strefy komfortu
Dobry design prosto z Finlandii

Biurowe budki zapewniają komfort pracy jednej osobie (Framery O i Framery One), a te większe konstrukcje także duetom, a nawet 4-6 osobowym zespołom (Framery Q i 2Q). Są doskonałe do prowadzenia poufnych rozmów telefonicznych i wideokonferencji, a także do kreatywnej burzy mózgów i biznesowych spotkań. Mają doskonałą, pozbawioną echa izolację akustyczną. I w pakiecie gwarancję, że treści rozmów nie wydostaną się na zewnątrz budki, a niechciane hałasy nie będą przeszkadzać współpracownikom. 

Lista zalet budek Framery jest zresztą dużo dłuższa. Te bezpieczne i ekologiczne stanowiska pracy wykonane są aż w 95% z materiałów pochodzących z recyklingu. Do tego wyposażone są w energooszczędne światła LED z wbudowanymi czujnikami ruchu, a modułowa konstrukcja kabiny umożliwia jej rozbudowę. W dodatku pięknie wyglądają, a dostępność w wielu kolorach i rozmiarach sprawia, że pasują naprawdę w każdym biurze!

Dobry design prosto z Finlandii
Dobry design prosto z Finlandii

Framery to uznana fińska marka specjalizująca się w dziedzinie akustyki biurowej. Biurowe budki telefoniczne szybko stały się światowymi bestsellerami obsypanymi najważniejszymi nagrodami przyznawanymi w świecie designu. Polskim dystrybutorem mebli jest MP Polska.