Ekrany jak liście: ekologiczny design

Współczesne biura coraz rzadziej przypominają siebie sprzed lat. Zapomnijmy o koszmarnych boksach i głośnych open spaceach, bo jak zapowiadają eksperci, najmodniejszym i najbardziej pożądanym elementem wystroju biurowego wnętrza będzie – cisza. Do opustoszałych w pandemii biur powoli wracają pracownicy – jedni stęsknieni za biurową codziennością i przestrzenią dedykowaną tylko pracy, inni przeciwnie – z trudem porzucając swoje tymczasowe zielone stanowiska z widokiem na morze, kempingi, ogrody, plaże czy góry.

O tym, że praca lubi ciszę, a natura i odpoczynek sprzyjają kreatywności nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dlatego z pomocą pracodawcom i pracownikom przychodzą projektanci nowoczesnych mebli akustycznych i niwelujących hałas innowacyjnych rozwiązań dla biur, dzięki którym przestrzeń do wspólnej pracy może stać się komfortową i jednocześnie świetnie urządzoną strefą ciszy. Tu każdy poczuje się dobrze.

Ekrany jak liście: ekologiczny design
Ekrany jak liście: ekologiczny design

Panele akustyczne w kształcie liści znakomicie pasują do nowoczesnych przestrzeni, ale tu nie chodzi tylko o estetykę (choć przyznajmy, że ta jest zachwycająca), ale przede wszystkim o dźwiękochłonną technologię najwyższej jakości. Akustyczne liście cenionej marki Acustio mogą oddzielać od siebie biurka, w przeróżnych konfiguracjach zdobić podłogi i sufity.

A co najważniejsze, takie rozwiązania uwalniają biura ( także te domowe) od rozpraszających dźwięków biurowej orkiestry: telefonów, drukarek, hałaśliwych rozmów. W dodatku to propozycja dla tych, którzy cenią ekologię i ideę zrównoważonego projektowania, bo jak przekonują producenci paneli, wszystkie elementy są wymienne i wielokrotnego użytku.
W katalogu dostępne są także m.in. panele w geometrycznych formach, które zawieszone na ścianie przypominają stalaktyty oraz ścianki dostępne w energetycznych kolorach i subtelnych pastelach.

Ekrany jak liście: ekologiczny design