Snując się zabytkowymi uliczkami Sewilli czy Kordoby, warto przystanąć na chwilę w zacienionych bramach domów, by zerknąć przez ażurowe kraty prosto na magiczne patia. 
I, dzięki nowej hiszpańskiej marce, zabrać ten kawałek iberyjskiego podwórka do siebie.

Na tradycyjnych dziedzińcach Andaluzji kolorowe donice z geranium, ziołami czy drzewkami cytrynowymi stoją niemal wszędzie: na inspirowanych kulturą arabską bielonych studniach i uroczych krętych schodkach, przy szumiących fontannach, kwietnikach na ścianach czy na rozgrzanych kamiennych kaflach, od których odbija się popołudniowe słońce. Patia pachną goździkami, jaśminem, kwiatem pomarańczy i domowym winem. Nic więc dziwnego, że zostały wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO i nawet doczekały się swojego święta – wiosną każdego roku drzwi do zabytkowych podwórek Kordoby otwierają się dla turystów, sąsiadów i miłośników tej unikalnej architektury. Mieszkańcy rozkładają leżaki, ławki, hamaki, fotele, rozsypują worek z lokalnymi historiami i sącząc słodką sangrię, wspólnie celebrują Fiesta de los Patios. 
 

PATTIO: światło, kolor, ciepło

Bo patio to także kultura rozmowy, spotkania, odpoczynku. To styl życia, którego częścią jest hiszpański producent mebli biurowych Pattio (zbieżność nazwy nieprzypadkowa) z siedzibą właśnie w Sewilli. Współpracujący z tą oryginalną marką projektanci podkreślają, że jej design jest jak andaluzyjska wiosna: pełna światła, kolorów i ciepła. W naszej części Europy to zestaw obowiązkowy! Wprowadzenie go do codziennego życia zawodowego wraz z mało jeszcze popularną korporacyjną filozofią „co masz zrobić dziś, zrób jutro”, wydaje się być kuszące. Na samą myśl rozluźnia się kark, wypogadza czoło, a endorfiny fruwają szybciej niż marynarki prezesów zarządu. No to jeszcze zerknijmy na zdjęcia…

PATTIO: światło, kolor, ciepło
Biuro w kształcie lata

Biuro w kształcie lata

A gdyby tak jeszcze bardziej otulić wnętrze kojącym ciepłem, a w codzienną rutynę uderzyć nie jednym kolorem, a całą paletą barw? Proszę bardzo! Krzesła biurowe, taborety o geometrycznym kształtach i siedziska z nowej kolekcji Abril doskonale prezentują się nie tylko na tle błękitnych azulejos czy kamiennych dziedzińców Południa. Meble produkowane metodą rzemieślniczą zostały zaprojektowane tak, by mogły wkomponować się w każdą współczesną przestrzeń pracy. Minimalistyczne wzornictwo łączy najlepsze tradycje wielokulturowej Andaluzji z nowymi technologiami i doskonałą dbałością o detal. I ekologię – wszystkie materiały, z których wykonane są meble: stal, aluminium, drewno i tkaniny, można łatwo od siebie oddzielić i poddać recyklingowi.

Przytulne fotele o miękkich siedziskach z kolekcji Marina świetnie z kolei pasują do poczekalni i innych miejsc w biurze, w których czas płynie jakby wolniej, z poetycką ograniczoną prędkością. No bo po co się spieszyć? Jutro też jest dzień! Dobry, prosty, wygodny, zwyczajny. W razie czego atmosferę biznesowych spotkań zawsze podkręcą lub zmiękczą podwójne sofy Bow Lounge zestawione na przykład w duecie z niskimi stolikami. Najpierw szybka sjesta, potem dobra kawa i długa rozmowa. Biuro all inclusive!
 

Polskim partnerem hiszpańskiej marki Pattio jest MP Polska, od wielu lat lider w zakresie meblowych rozwiązań dla biur.  Po więcej inspiracji zapraszamy do naszego warszawskiego Showroomu.