Jeśli design jest sztuką opowiadania historii, to ta historia będzie o tym, jak przedmioty potrafią bawić i zaskakiwać: nowymi technologiami, kreatywnym wzornictwem i ekologią. Poznajcie Muuto, czyli to, co najlepsze w skandynawskim designie.

Połącz kropki...

Zacznijmy od rozdziału o tym, jak dwa zwykłe kawałki drewna nieoczekiwanie stały się ikoną duńskiego designu. Najpierw był kolorowy wir kropek, a potem obserwowanie, jak z setek kombinacji wyłania się ON. Wieszak na ubrania ;) Ale jaki wieszak! Niepowtarzalny, autorski, oryginalny, kultowy. Dzięki niemu nie ma dwóch takich samych ścian, ani tym bardziej dwóch takich samych biur. Łączysz kropki dokładnie tak, jak chcesz i gdzie chcesz! Nagle okazuje się, że odwieszanie płaszcza czy kurtki może dawać sporo frajdy. Wszystkim. Dzieciom po trzydziestce także! Produkt zero waste, wytwarzany niemal bez straty materiału.

Połącz kropki...

Szach-mat. Wygrywa jakość!

Ten projekt ma w sobie wszystko, za co kochamy skandynawskie wzornictwo. Szlachetne matowe wykończenia, subtelne linie i nowoczesne kształty. A jednak całość jest jakby zanurzona w tradycji duńskiego designu po mistrzowsku łączącego wygodę z minimalistyczną estetyką. Robi się komfortowo od samego patrzenia! 

Kolekcja legendarnych krzeseł Fiber została zaprojektowana przez duet uznanych kopenhaskich twórców Borisa Berlina i Aleksieja Iskosa, którzy słyną z technologicznych eksperymentów i poszukiwania optymalnych rozwiązań w duchu zrównoważonego rozwoju. Nie, to nie jest kolejne plastikowe krzesło! Zostało wyprodukowane z certyfikowanego drewna i materiałów pochodzących z recyklingu. Każde krzesło zawiera aż 2,6 kilograma przetworzonego materiału. Ekologia pasuje wszędzie – w domu i w biurze. Taki fotel zajmuje niewiele miejsca, świetnie wpisuje się w modny ostatnio wnętrzarski trend cloffice (closet office) i także dlatego ma szansę stać się hitem Instagrama! A potem, w towarzystwie innych projektów tego duetu, trafić do gablotek w najlepszych muzeach designu na całym świecie! 

Szach-mat. Wygrywa jakość!
Szach-mat. Wygrywa jakość!
Po pierwsze: recykling!

Po pierwsze: recykling!

Nie ma przyjaznego biura bez dobrej organizacji. Patrząc na ten pojemny kosz do przechowywania służbowych zabawek, trudno uwierzyć, że jeszcze nie tak dawno temu był on zwykłą plastikową butelką. I właśnie takie metamorfozy lubimy najbardziej! Bo recykling, wspieranie środowiska i zrównoważony rozwój to jedne z najważniejszych firmowych wartości marki Muuto. Firma zadeklarowała, że w 2022 uda się jej zastąpić aż 50 ton plastiku materiałami z recyklingu. Ekologiczny total look doskonale dopełnia tu uroczy organizer na biurko z korkową pokrywą.

Drugie życie przedmiotów: ekologiczne sofy i stoliki

Kolorowe i słodkie jak pianki marshmallow okrągłe stoliki kawowe nadają charakteru i lekkości każdej przestrzeni biurowej. Pomarańcz wnosi radość, fantazję i energię, a meble w kojącym kolorze nieba – spokój, harmonię i równowagę. Ekologiczne stoliki wykonane z przetworzonych materiałów, mają różne kształty, kolory i rozmiary, mogą występować solo lub duetach. W takim biurze naprawdę nikogo nie dziwi przedłużająca się przerwa na kawę.

Drugie życie przedmiotów: ekologiczne sofy i stoliki

Nieograniczone możliwości aranżacyjne każdej przestrzeni zapewnia także modułowa sofa in Situ z komfortowym, miękkim siedziskiem i luźnymi poduchami. Możesz wybrać do swojego biura, hotelu czy domu jedną z 30 konfiguracji albo stworzyć własną. Norwescy projektanci zadbali o wszystkie szczegóły zgodnie z zieloną filozofią marki: przyjazne planecie wysokiej jakości materiały i ponadczasowy design, który nigdy nie wychodzi z mody. Ta sofa przetrwa wiele lat. Dla środowiska to dobra informacja, bo oznacza m.in. zmniejszenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych.

Polecane artykuły

O czym marzą biura
27-08-2024

O czym marzą biura

Zobacz
I ruuuszyli! Pierwsze biurko świata melduje się na mecie
30-07-2024

I ruuuszyli! Pierwsze biurko świata melduje się na mecie

Zobacz
Prawie jak w Yellowstone! Jeszcze biuro czy już park?
20-06-2024

Prawie jak w Yellowstone! Jeszcze biuro czy już park?

Zobacz
Udostępnij

O czym mówią nam rzeczy?

O czym mówią nam rzeczy?