Praca „to go”. Jak urządzić idealny home office?

Jeszcze kilka lat temu praca hybrydowa była dla szefów sporym wyzwaniem. Dla pracowników zresztą także, bo oznaczała zupełnie nowy sposób pracy, a także inną organizację służbowej przestrzeni w domu. Dziś już wiadomo, że model pracy hybrydowej zostanie z nami na dłużej. I dobrze!

Anst Hoitzn z niemieckiej firmy Sedus produkującej wysokiej jakości meble dla biur podkreśla, że żyjemy w fascynujących czasach, bo przed pandemią, pomimo wielu prowadzonych na ten temat badań, nie mieliśmy jeszcze takiej wiedzy o kreowaniu i kształtowaniu komfortowej przestrzeni pracy jak teraz.

„Mamy nieograniczony wybór miejsca pracy, możemy pracować niemal z każdego miejsca na świecie. Co prawda nieformalne przestrzenie biur sprzyjają biznesowym spotkaniom, a miejsca coworkingowe kreatywności i wymianie pomysłów. Elastyczność i wygoda jest właśnie tym, czego potrzebujemy w naszych czasach. Dlaczego by więc nie zmienić przestrzeni w zależności od celu?” – zastanawia się ekspert i razem z projektantami Sedusa podrzuca kilka świetnych pomysłów aranżacyjnych, które każdemu pracownikowi pozwolą zbudować idealne miejsce do pracy w domu. Lub na odwrót – domową przytulność przenieść prosto do biura.

Praca „to go”. Jak urządzić idealny home office?
Sekretarzyk. Król Jan III Sobieski lubi to!

Sekretarzyk. Król Jan III Sobieski lubi to!

To współczesne wersje dobrze znanych z historii sztuki meblarskiej rokokowych sekretarzyków, które zdobiły europejskie salony XVII i XVIII wieku. Dziś urzekają minimalizmem, funkcjonalnością i lekką formą. Królewskie marmury, hebany i lapis lazuli zastąpił miękki filc i ekologiczne materiały. Jakie czasy, takie kabinety! 
Ten ze zdjęcia może nie ma świecącego nocą zegara, wyskakujących z tajemniczych przegródek luster i miniatur malarskich (jak okazały kabinet Jana III Sobieskiego, który można podziwiać w Pałacu w Wilanowie), ale za to elektryczne regulowane biurko dopasowuje się do wzrostu użytkownika i świetnie prezentuje się w naprawdę każdej komnacie. Dołączona do sekretarzyka półka wytrzymuje obciążenie do 7,5 kg (spokojnie zmieści się więc laptop, a w porywach nawet figurka Marka Aureliusza na koniu!) I najważniejsze! Jest tu sporo miejsca na instalacje techniczne i okablowanie. No bo ręka w górę, jeśli jest tu ktoś, kto nigdy nie potknął się o własny kabel?

Sposobów na kable znamy zresztą więcej. Nylonowy oplot osłoni je i uporządkuje przestrzeń, spiralna maskownica dopasuje się do różnych poziomów biurek, a dizajnerskie gniazda nablatowe Pluto dostępne w energetycznych kolorach doładują biuro przynajmniej o kilka dodatkowych amperów pozytywnej mocy. A wszystkim biurowym estetom i estetkom polecamy także praktyczne i świetnie zaprojektowane hot-boxy, czyli praktyczne i pojemne torby HB-2, w których pomieszczą się wszystkie najważniejsze dokumenty i firmowe gadżety. Można je bezpiecznie przewieźć w dowolne miejsce, czyli wszędzie tam, gdzie akurat mamy dziś swoje biuro. 
Acha, i nie zapomnij o najszybszej na rynku bezprzewodowej ładowarce ARC-H! Wystarczy nakleić na biurko naklejkę ( żadnego wiercenia!) i położyć na niej telefon. Et voilà!
MP Polska jest wyłącznym dystrybutorem marki Sedus w Polsce. 
 

Praca „to go”. Jak urządzić idealny home office?
Praca „to go”. Jak urządzić idealny home office?