Latające pufy, bujane fotele na drewnianych płozach, stołki jak kreatywne zabawki. Projektanci współpracujący z marką Noti dobrze wiedzą, jak tworzyć meble pełne luzu, radości i kreatywności. Przy okazji łączą najlepsze tradycje polskiego wzornictwa lat 50. i 60. ze skandynawską myślą projektową. Zapamiętajcie tę nazwę, bo na pewno jeszcze nie raz będzie o niej głośno!

To idealny sposób na to, jak przełamać poważny biurowy dekor. Wystarczy wrzucić do wnętrza coś świeżego, coś ciekawego, coś zaskakującego: wyraźny kolor, miękką tkaninę i trochę dobrego humoru, który doskonale wystylizuje każdą przestrzeń. We wspomnianych już latach 50., do których często odwołują się młodzi projektanci z Noti, powtarzano, że dobre wzornictwo jest czymś szalenie ważnym, także dlatego, że może realnie wpływać na jakość życia i jakość naszej pracy. I właśnie z tego połączenia funkcjonalności, komfortu i nowej estetyki kilka dekad temu powstawały ikony polskiego wzornictwa, a dziś inspirowane nimi ponadczasowe projekty autorstwa m.in. Tomka Rygalika, Piotra Kuchcińskiego czy Nikodema Szpunara. 
 

Biuro na huśtawce

Biuro na huśtawce

Mogą lekko unosić się w powietrzu lub dyskretnie opierać na niewidocznych stopkach. Miękkie pufy-huśtawki o wyrazistych kolorach i nieregularnych kształtach zaprojektowane przez trzy utalentowane studentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, trochę przypominają krople wody lub pantofelka oglądanego pod mikroskopem. Pamiętacie z lekcji biologii? ;)

Siedziska mają organiczne formy, obłe kształty i miękkie kontury. Poza tym są wyjątkowo wygodne i każdemu wnętrzu dodają przytulności. Kilkuosobowe meble wykończone świetnej jakości tkaniną lub ekologiczną skórą świetnie sprawdzą się w biurowych strefach relaksu i przestrzeniach co-workingowych. A raczej w sensorycznej sali dla zapracowanych dorosłych, w której wyostrzają się wszystkie zmysły. Nos do biznesu także ;). 

Meble Noti dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i stylistycznych: w zależności od charakteru przestrzeni możemy wybrać pufy z klasyczną drewnianą podstawą lub postawić na bardziej nowoczesne rozwiązanie. Co powiecie na pufy na płozach albo takie, które swobodnie kołyszą się na czarnych poliestrowych linach? 
 

Na miękko

Oryginalne pikowane siedziska z wyraźnymi przeszyciami, miękkie i miłe w dotyku tkaniny – to z kolei znak rozpoznawczy stylowych sof zaprojektowanych w kilku eleganckich wariantach przez Piotra Kuchcińskiego, wielokrotnie nagradzanego autora znanej kolekcji marki. O tej porze roku wizualne skojarzenie z ciepłą puchową kurtką nie będzie chyba przesadą. Taki design otula i chroni nie tylko przed podmuchami korporacyjnego chłodu, ale też niejedną firmową burzą. Dodatkowo poruszanie po służbowej krainie lodu ułatwiają najprawdziwsze płozy! No i te zagłówki! Wprost stworzone do zimowej turbodrzemki. 

Dodajmy, że wszystkie meble wykonywane są ręcznie w pracowniach doświadczonych polskich rzemieślników, a drewno i materiały objęte są certyfikatem zrównoważonego rozwoju. Noti to nagradzana w Polsce i na świecie rodzinna firma z 15-letnią historią w projektowaniu mebli. Kolorowe siedziska, eleganckie fotele, sofy, pufy, hokery i stoliki pasują do domów i biur, podobnie minimalistyczne krzesła EKE czy kultowe już modele foteli biurowych Tulli, o których z zachwytem wspominaliśmy tu już wielokrotnie. Polska marka jest także producentem wysokiej jakości mebli akustycznych i soundroomów. Po więcej inspiracji zapraszamy na stronę MP Polska.

Na miękko