Sprężynowy obrót, czyli krótka historia jednego krzesła

To krzesło było nietypowe i bardzo różniło się od znanych do tej pory projektów foteli. Proste i funkcjonalne, łączące sztukę z rzemiosłem i innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. No i ta sprężyna!;-)

Po I wojnie światowej, kiedy niemiecka gospodarka była w katastrofalnym stanie, właśnie taki miał być design: prosty, dobry, tani i dostępny dla wszystkich.

Albert Stoll doskonale wpisał się w tę filozofię artystyczną i opatentował fotel obrotowy, który zgodnie z duchem szkoły Bauhausu miał służyć społeczeństwu przez kolejne dekady. Powstał  z myślą o kawiarniach, sklepach, biurach, hotelach. Bukowe drewno potrzebne do produkcji krzeseł pozyskiwane było z pobliskiej doliny Renu, a specjalne maszyny sprowadzone aż ze Stanów Zjednoczonych. Efekt? Zachwycające do dziś ponadczasowe wzornictwo.

Chyba każdy chciałby mieć w swoim gabinecie kultowe drewniane krzesło vintage z dodającymi mu tylko uroku zadrapaniami i śladami użytkowania. Pojedyncze egzemplarze fotelu „Federdreh”, przy odrobinie szczęścia wciąż można upolować za kilkaset euro na aukcjach internetowych i pchlich targach. Ale da się też prościej: wystarczy odwiedzić sklep M.P. Polska i zainwestować w nowsze, równie trwałe, oryginalne i niezawodne fotele marki Sedus z aktualnej oferty. A niewykluczone, że za 100 lat także i one okażą się rzadko spotykanymi kolekcjonerskimi perełkami, rozgrzewającymi do czerwoności niejedno allegro. Projektanci Sedus doskonale o tym wiedzą. Wyczuwają trendy, z sukcesem kontynuują pionierskie tradycje firmy i projektują kolejne przełomowe rozwiązania dla branży. Jakie?

Patenty na biuro: pracuj wygodniej z marką Sedus !

Tytuł jednego z największych producentów mebli biurowych na świecie zobowiązuje, dlatego oprócz obrotowego fotela, który przeszedł do historii designu, firma Sedus może pochwalić się także innymi, już całkiem współczesnymi patentami na biuro. Takimi jak np. mobilne biurko z najszybszą na świecie elektryczną regulacją wysokości blatu wireless czy fotel obrotowy z automatycznie dostosowanym do wagi użytkownika mechanizmem oporu działania.   Brzmi kosmicznie, ale wystarczy usiąść na komfortowym siedzisku z profilowanym oparciem, żeby zrozumieć, czym jest prawdziwa wygoda w pracy.

Fotele są szybkie, zwrotne i tak zaprojektowane, żeby zapewniać maksymalną swobodę ruchu. Do tego miękkie linie, wizualna prostota....tak, my też się czasami zastanawiamy, jak wcześniej mogliśmy się bez nich obyć?   Projekty firmy Sedus zostały wielokrotnie docenione m.in. przez jury prestiżowej nagrody German Design Award i Red Dot Award, a M.P. Polska jest wyłącznym partnerem marki w naszym kraju.

Patenty na biuro: pracuj wygodniej z marką Sedus !