Czy wiecie, że największa na świecie latarka ma 4 metry wysokości, a najbardziej spektakularna lampa LED składa się aż z 272160 świateł? W tym najciemniejszym miesiącu w roku rzucamy zupełnie nowe światło na lampy i podpowiadamy, jak dobrze wkomponować je we wnętrza.

Nasz blogowy przegląd stylowych propozycji zaczynamy od podręcznej lampki Easy Portable Lamp skandynawskiej marki Muuto, dzięki której każdy biurowy kącik kawowy nabiera jakby dobrych manier. Z jednej strony nowoczesny design i lekka forma, a jednak światło przesącza się przez zimowy półmrok nastrojowo, subtelnie i z klasą. Ustawione np. na okrągłych stolikach lampki raz przyjemnie lśnią, a za chwilę romantycznie przygasają. Trochę jak w tradycyjnej wiedeńskiej kawiarni, w której można przesiadywać godzinami aż do ostatniego okruszka jabłkowego strudla. 

Tu małe sprostowanie – źródło tego przyjemnego światła bije maksymalnie 22 godziny, tyle wytrzymuje akumulator lampki przy najniższym poziomie ustawienia. Ale od czego jest USB! Ten projekt świetnie sprawdza się także w towarzystwie renomowanej kolekcji lamp wiszących Rime Pendant Lamp także od Muuto z okrągłymi kloszami z matowego szkła, które dostępne są w różnych rozmiarach. Piękne, proste i trwałe! Nie ściemniamy! :)

I wszystko jasne! Nowoczesne i przytulne oświetlenie wnętrz

I wszystko jasne! Nowoczesne i przytulne oświetlenie wnętrz

Lampy mogą dekorować wnętrza, wprowadzać dobry nastrój, oświetlać sprawy z różnych stron. To wiemy. Ale są też takie lampy, które nieoczekiwanie dla nich samych, zaczynają żyć własnym życiem, bijąc przy okazji różne zaskakujące rekordy. Na przykład pewien akrobata z Polski zawiesił w cyrku specjalnie skonstruowaną lampę, wokół której wykręcił aż 86 obrotów w 30 sekund! To jak dotąd najlepszy wynik na świecie w tej osobliwej kategorii, ale może na wszelki wypadek nie próbujcie tego sami w biurze!

Za to mamy dla was propozycję, która pochłania nie tylko nadmiar adrenaliny, ale też biurowych dźwięków. To pasująca do skandynawskich i industrialnych wnętrz lampa Under the bell z zaprojektowanym w Kopenhadze falistym abażurem, który wygląda jak dzwon wydziergany z miękkiej wełny. W dodatku absorbuje hałas, tłumi echo i poprawia akustykę w pomieszczeniu. Choć producenci z Muuto zapewniają, że materiał jest odporny na działanie substancji chemicznych i wody, to niestety nie wspominają o wytrzymałości na potencjalne piruety pod abażurem i inne karnawałowe atrakcje biurowe, o których mowa w akapicie wyżej. W tym rozhuśtanym zadaniu może lepiej odnaleźć się innowacyjna i ekologiczna lampa Kvisten, czyli pełna sportowego uroku wisząca listwa przyjemnie rozpraszająca światło. Zaraz, zaraz… czy tylko my widzimy tu cyrkowy trapez? ;) 

W popielatym blasku Księżyca: kosmiczny design

W popielatym blasku Księżyca: kosmiczny design

Mamy dziś rozmach, więc na koniec tego zestawienia przeskakujemy prosto na… Księżyc. A tam czeka już na nas cała kolekcja dizajnerskich lamp podłogowych Superloon cenionej włoskiej marki Flos, która słynie ze znakomitego wzornictwa i jakości. Kultowy projekt Jasspera Morrisona jest tak piękny i unikalny jak tarcza Srebrnego Globu z tą drobną różnicą, że ten Księżyc naprawdę nie ma żadnych ciemnych stron. 

Po więcej pomysłów na oryginalne i nowoczesne oświetlenie zapraszamy do showroomów MP Polska. 
 

Polecane artykuły

Pssst! O dobrych decybelach i sztuce projektowania ciszy
09-05-2024

Pssst! O dobrych decybelach i sztuce projektowania ciszy

Zobacz
Design pełen smaku: sezon na brzoskwinie i inne wnętrzarskie trendy 2024
19-03-2024

Design pełen smaku: sezon na brzoskwinie i inne wnętrzarskie trendy 2024

Zobacz
Zaczytane biura: nowoczesne biblioteki designu
21-02-2024

Zaczytane biura: nowoczesne biblioteki designu

Zobacz
Udostępnij

W dobrym świetle

W dobrym świetle