Trochę indygo, miękkiej przestrzeni i inspirujących książek. Oto sprawdzony przepis na nowoczesne, zaczytane i szczęśliwe biura, które pokochają pracownicy.
I to z wzajemnością. Bo nic tak nie łączy, jak dobra intryga.

O psychologicznych i biznesowych korzyściach z czytania książek chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Naukowcy z kilku renomowanych ośrodków uniwersyteckich (w tym m.in. brytyjskiego Sussex) dowiedli już kilka lat temu, że czytanie sprawia, że jesteśmy bardziej zrelaksowani, szczęśliwsi, zdrowsi i łatwiej nawiązujemy relacje z innymi. Nawet chwilowe, kilkunastominutowe zanurzenie w literackim świecie odpręża lepiej niż niejedna sesja akupunktury czy inny egzotyczny firmowy benefit. A ponieważ lubimy takie proste i praktyczne rozwiązania, to aranżowanie biurowej biblioteki zaczynamy od kompletowania prawdziwych bestsellerów. Pierwsze pomysły znajdujemy na półkach nowoczesnej kolekcji Libro zaprojektowanej dla młodej hiszpańskiej marki esPattio. A tam?
 

Los Regalos, czyli tomy świetnego designu

Regały, regaliki, półki i meblościanki. Pojedyncze meble, wielopiętrowe konstrukcje i oryginalne modułowe zestawienia, których aranżacje można zmieniać w zależności od potrzeb. Zmieści się tu niejedna kryminalna seria, a nawet kolekcja książek i poradników o rozwoju osobistym (z dedykacją dla kadry kierowniczej). To lekki i świeży design, wnoszący do wnętrz kolory Andaluzyjskiej wiosny, a może i nawet jej „cienie wiatru” (jak z powieści Carlosa Ruiza Safona). Są tu stonowane błękity, energetyczne indygo, kojące zielenie, słoneczna terakota, najmodniejsza w sezonie pastelowa brzoskwinia, a także dużo światła i naturalnego drewna. Właśnie tak to robią Hiszpanie: minimalistycznie, stylowo i pięknie!

Los Regalos, czyli tomy świetnego designu
Los Regalos, czyli tomy świetnego designu

Idealnym dopełnieniem literackiej sjesty są miękkie pufy i siedziska Brisa także brandu esPattio: w różnych kształtach i kolorach, do kreatywnego zestawiania i łączenia w nieformalnych przestrzeniach biura. Dorzućmy do tego jeszcze nowoczesny i komfortowy fotel Glove Lounge o niezwykle przyjemnych, subtelnych kształtach. Idealna propozycja do firmowego Dyskusyjnego Kubu Książki. Dołączycie?

Love story: był sobie fotel…

I na koniec jeszcze krótka bajka o pewnym niesamowitym fotelu se:lounge niemieckiej marki Sedus, w którym nawet najnudniejsze raporty, analizy i zestawienia zamieniają się w przyjemną lekturę… do poduszki! Tak, tak do poduszki! To fotel idealny do pracy i wypoczynku, ale ostrzegamy, że oparcie się turbo drzemce może być w tym przypadku sporym wyzwaniem. Ręcznie wykonana tapicerka, przyjemny w dotyku filc i idealny komfort. Wyjątkowe stanowisko do twórczej pracy solo i w zespole. Tak wygodne, że zasługujące przynajmniej na poemat lub chociaż notkę w encyklopedii współczesnego designu. 

Love story: był sobie fotel…

Z pewnością znajdzie się w niej także informacja o najważniejszych nagrodach w branży, które są potwierdzeniem jakości tego projektu: to German Design Award, Red Dot Design Award czy Iconic Award. Międzynarodowe jury doceniło wszechstronność fotela, jego wyjątkowy komfort i dobrą ergonomię, a teraz każdy i każda z Was może dopisać do tej historii także swoją puentę.

Polecane artykuły

Pssst! O dobrych decybelach i sztuce projektowania ciszy
09-05-2024

Pssst! O dobrych decybelach i sztuce projektowania ciszy

Zobacz
Design pełen smaku: sezon na brzoskwinie i inne wnętrzarskie trendy 2024
19-03-2024

Design pełen smaku: sezon na brzoskwinie i inne wnętrzarskie trendy 2024

Zobacz
W dobrym świetle
17-01-2024

W dobrym świetle

Zobacz
Udostępnij

Zaczytane biura: nowoczesne biblioteki designu

Zaczytane biura: nowoczesne biblioteki designu