Porządkują myśli, układają sprawy, organizują czas. To niesamowite, ile radości może pomieścić zwykła szuflada. Bohaterka dnia, jednego wiersza i kilku bestsellerowych poradników.

Są tacy, których odkrywanie zaskakującej zawartości szuflad i biurowych skrytek relaksuje bardziej niż poranna sesja mindfulness. I tacy, którzy za naszą Noblistką, całkiem serio twierdzą, że szuflada to jeden z największych wynalazków ludzkości. Coś w tym jest. Gdyby Wisława Szymborska miała gabinet, to być może o nim napisałaby wiersz. Ale na szczęście „wolała szuflady”. Duuużo szuflad!

Swoje miejsce znajdowały w nich nie tylko medale Noblowskie, kolekcja kartek pocztowych czy słynne wyklejanki, ale też inne równie cenne dla Poetki rupiecie wyszperane gdzieś na pchlich targach czy przywiezione z podróży – zapalniczki w kształcie statków parowych albo posrebrzane podajniki do papierosów z zabawnym motywem ornitologicznym. A wy co lubicie mieć pod ręką? I co na to pop-nauka? ;)

Jej wysokość szuflada

W poszukiwaniu odpowiedzi zaglądamy do niezawodnego poradnika Marie Kondo, japońskiej specjalistki od porządkowania przestrzeni i autorki światowych hitów o filozofii sprzątania, która uważa, że dobra organizacja nie tylko domu, ale też miejsca pracy, to gwarancja nowych perspektyw i możliwości. A więc – odgracenie biura albo chociaż własnego biurka to potencjalne biznesowe korzyści i większa szansa na zawodowy sukces. Co więcej –  i tu dobra informacja dla wszystkich, którzy porządek definiują przede wszystkim jako twórczy chaos – sprzątanie wcale nie oznacza bezwzględnego pozbycia się wszystkich sentymentalnych szpargałów czy ważnych osobistych klamotów. Bo jak pisze Marie Kondo – kluczem jest tu ustalenie priorytetów i chwila namysłu nad tym, które rzeczy naprawdę chcemy zatrzymać przy sobie i dlaczego?

Jej wysokość szuflada
Jej wysokość szuflada

Na wszelki wypadek, gdyby jednak wszystko kiedyś na pewno miało się przydać, polecamy system szafek CAGE z bardzo pojemnymi szufladami na to, co najważniejsze w biurze. Zmieści się niejedna lista rzeczy do zrobienia, mata do jogi i inne biurowe niezbędniki. Szafka ma uniwersalny charakter, dlatego świetnie wkomponuje się w każdą przestrzeń.

Ale dla biurowych control freaków mamy coś jeszcze: kolekcję mebli biurowych ASKE polskiej marki Mebelux z tyloma skrytkami, szafeczkami i przegródkami, ile tylko korporacyjna dusza zapragnie. Spokój, harmonia, porządek. Tu żaden dokument, segregator czy inny ważny świstek papieru nie będzie miał odwagi się zgubić. Chyba że zechce zaryzykować pobyt w odosobnieniu gdzieś w specjalnej szafce zamykanej na elektroniczny klucz. Taki sejf dla biurowych VIP-ów.

Biura zen: coś dla minimalistów

Biura zen: coś dla minimalistów

Minimalistyczna i stylowa propozycja dla nowoczesnych przestrzeni biurowych. Wysokie biurko znanej niemieckiej marki Sedus se:lab high desk ze świetnie zaprojektowanymi detalami, które można dopasować indywidualnie dla każdego użytkownika. Ach i ten dyskretny urok szufladki! Dostępne są w różnych kolorach i kombinacjach: od klasycznych czerni i szarości po modne głębokie zielenie, granaty i czerwienie. Szufladka spełnia wszelkie potrzeby najbardziej wybrednych biurowych estetów oraz początkujących praktyków japońskiej metody porządkowania codzienności. A ta jest prosta. „Weź do ręki rzeczy, które sprawiają Ci radość” –  radzi Marie Condo. A potem zostaw je w szufladzie! ;)

Szuflady w terenie

Czasami tajną zawartość szuflad trzeba przewieźć z punktu A do B. I tu wjeżdżają szuflady mobilne, czyli bezpieczne torby na dokumenty HB-2 Hotbox z inteligentnym systemem przegródek. Zmieszczą się w nich wszystkie potrzebne rzeczy: laptop, telefon, notatnik, przybory do rysowania. 
Z kolei wewnątrzbiurowe peregrynacje między działami ułatwią piękne kolorowe skrzynki HB-1, w których zmieszczą się i na pewno nie zgubią książki, tablety, karteczki, zapasy kawy i frajdy.

Szuflady w terenie

Polecane artykuły

Meble z mórz, pokrzyw i oceanów
13-06-2024

Meble z mórz, pokrzyw i oceanów

Zobacz
Pssst! O dobrych decybelach i sztuce projektowania ciszy
09-05-2024

Pssst! O dobrych decybelach i sztuce projektowania ciszy

Zobacz
Design pełen smaku: sezon na brzoskwinie i inne wnętrzarskie trendy 2024
19-03-2024

Design pełen smaku: sezon na brzoskwinie i inne wnętrzarskie trendy 2024

Zobacz
Udostępnij

Zaszufladkowani. O skrytkach, schowkach i pudełkach, które ułatwiają życie

Zaszufladkowani. O skrytkach, schowkach i pudełkach, które ułatwiają życie