Fotel biurowy dla osoby z problemami zdrowotnymi

Dłuższa praca przy biurku w niewygodnej pozycji niemal zawsze przyczynia się do zmęczenia oraz bólów kręgosłupa. Aby zapobiegać problemom ortopedycznym niezbędne jest właściwe podparcie pleców, szczególnie w odcinku lędźwiowym – pomóc w tym mogą ergonomicznie zaprojektowane krzesła biurowe. I chociaż znalezienie fotela zdrowego dla kręgosłupa to duże wyzwanie, jest to jak najbardziej możliwe - co udowadnia nam renomowany producent mebli biurowych Sedus. Jaki jest wiec najlepszy fotel dla osoby z bólem krzyża?

Fotel biurowy problemy z kręgosłupem

Marka Sedus jest mistrzem ergonomii, zwiększając komfort i zadowolenie pracowników oraz podnosząc ich wydajność. W jej kolekcji znajdziemy między innymi fotel Mr24, który jest jednym z niewielu modeli rekomendowanych do użycia przez 24 godziny na dobę. Przystosowany do miejsc, które mają być użytkowane bez przerwy – między w centrach kontrolno-pomiarowych lub w firmach pracujących w systemie zmianowym. Wyróżnia się absolutną wytrzymałością (zarówno siedzisko, tapicerka, jak i oparcie to elementy najwyższej jakości) estetycznym wyglądem oraz doskonałą ergonomią. Mr24 stworzony jest do ciężkich warunków i bez problemu zapewni komfort nawet potężnym gabarytowo osobom o wadze do 200 kg. To doskonały fotel biurowy dla osoby z problemami zdrowotnymi.

Naszym bestsellerem jest również model Se:flex, który wyróżnia się inteligentnym, automatycznym systemem ważenia. Mechanizm samoważący ogranicza potrzebę regulacji fotela do prawdziwego minimum. To doskonały wybór do biur z koncepcją Activity Based Working, gdzie dominują stacje robocze z wieloma użytkownikami. Se:flex zapewnia maksymalną swobodę ruchów oraz zdrowe siedzenie, niezależnie od pozycji – jego oparcie podąża za każdym ruchem pracownika. Uwagę przyciąga jego dynamiczny wygląd i lekkie, płynne kształty.

Fotel biurowy problemy z kręgosłupem

Innowacyjne mechanizmy gwarantujące wygodę

Modele takie jak Black Dot lub Black Dot Air wyposażone są w specjalny system opatentowany przez markę Sedus, czyli dorsokinetic. Polega on na unikalnym systemie mocowania oparcia, który pozwala na zachowanie dynamicznego podtrzymania pleców w każdej pozycji – również przy ruchach bocznych lub skrętnych. Zapobiega to siedzeniu w bezruchu przez dłuższy czas. Elastyczny i dynamiczny mechanizm sprawia, że użytkownik pozostaje mobilny, co wpływa na rozluźnienie mięśni szyi i pleców oraz ma pozytywne działanie na krążki międzykręgowe. Dodatkowo w modelu Black Dot Air zastosowano tapicerkę z dzianiny 3D Air Knit, która jest połączeniem membrany siatkowej i pełnej tapicerki, zapewniając przewiewność i komfort.

Regeneracyjna drzemka w pracy to zawsze dobry pomysł, o czym doskonale wiedzą producenci mebli biurowych Sedus. Fotel Open Up pozwala na odchylenie się i chwilę relaksu podczas ciężkiego dnia pracy. Kąt otwarcia, pomiędzy siedziskiem a oparciem wynosi w nim aż 45 stopni – jest to prawdopodobnie największy zakres wychyłu na rynku. Umożliwia pracę na siedząco, stojąco oraz na leżąco. Elastyczne oparcie idealnie podpiera plecy podczas wszystkich ruchów.