Hałas w biurze to jeden ze szkodliwych czynników, negatywnie oddziałujący na pracowników. Gdy jest nadmierny i długotrwały nie tylko uniemożliwia skupienie się i zmniejsza efektywność, ale też stanowi zagrożenie dla zdrowia innych. I chociaż może wydawać się, że jest normalnym zjawiskiem w biurze – przecież wiele osób, które muszą się ze sobą komunikować, zamkniętych jest w jednej przestrzeni – warto podejmować odpowiednie działania, aby zminimalizować jego szkodliwe działanie. Można w tym celu wykorzystać panele akustyczne, które oferuje firma Acustio.

Hałas w pomieszczeniach biurowych – jak sobie z nim radzić?

Wyciszenie pomieszczeń biurowych wcale nie wymaga wykonania gruntownego remontu. Firma Acustio oferuje designerskie ścianki akustyczne, które skutecznie redukują dźwięki oraz wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem. Dzięki nim stworzenie idealnych warunków do skoncentrowanej i wydajnej pracy jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Prawdziwym bestsellerem jest system Jasper z kolekcji tej renomowanej marki. Wolnostojące ścianki działowe pionowe sprawdza się w otwartych przestrzeniach, zapewniając pracownikom przytulne miejsca pracy, które sprzyjają prywatności i koncentracji. Przegrody biurkowe poziome gwarantują łatwiejsze skupienie, jednocześnie nie ograniczając komunikacji. Zwiększają efektywność i komfort podczas pracy indywidualnej i zespołowej. Panele Jasper pokryte są wysokiej jakości bezszwową tapicerką oraz dostępne w wielu atrakcyjnych, pozytywnych odcieniach. Można przymocować je do ściany, sufitów lub biurek za pomocą łatwego i solidnego systemu mocowania, bez używania śrub.

Hałas w pomieszczeniach biurowych – jak sobie z nim radzić?
Hałas w przestrzeni biurowej

Godny uwagi jest również inny system marki Acustio, który w ubiegłym roku wygrał nagrodę Red Dot Award, czyli Silentum. Mogą one być powleczone zarówno naturalną wełną, jak i tkaniną syntetyczną – w obu wersjach prezentują się oryginalnie i nowocześnie. Ich zadanie polega na odbijaniu fal dźwiękowych przemieszczających się wzdłuż ścian – doskonale sprawdzą się w rogach większych sal konferencyjnych lub biur w typie open space. Dzięki nim pomieszczenia nabierają przytulnego i prywatnego charakteru.