Meble do Sali konferencyjnej

Sala konferencyjna

Sala konferencyjna to pomieszczenie niezbędne podczas każdego wydarzenia biznesowego. Spełnia ona kilka ważnych funkcji – jest reprezentatywnym pokojem, który świadczy o danej firmie niczym wizytówka oraz zapewnia komfort, pozwalając na skupienie i wydajną pracę. Jak powinna być wyposażona nowoczesna sala konferencyjna?


Stół konferencyjny – podstawa każdej sali

Duży, stabilny i odpowiednio wysoki stół to podstawa każdej sali konferencyjnej. Wygodny blat i komfortowa wysokość pozwalają na uzyskanie pożądanej przestrzeni do prezentacji dokumentów oraz projektów.
 

Stoły konferencyjne mogą przybrać różne formy, w zależności od potrzeb i okoliczności. Modele owalne sprawdzają się w przypadku kameralnych spotkań w mniejszym gronie. Zapewniają każdemu uczestnikowi spory obszar blatu do dyspozycji oraz ewentualnie miejsce na kawę lub ciasto. Osoby, które cenią elastyczne rozwiązania, mogą postawić na stoły modułowe, pozwalające na ułożenie ich w dowolnym układzie. Może to być między innymi kształt podkowy, w którym uczestnicy zajmują miejsca w trzech płaszczyznach lub oficjalny układ konferencyjny, w którym goście siedzą po obu stronach stołu. Tradycyjnym rozwiązaniem są duże stoły prostokątne na metalowych nóżkach. Natomiast nowatorską propozycją - stół o blacie w niestandardowym kształcie.
 

Osobom, które cenią elastyczność, do gustu przypadną stoły z regulowanym blatem, który można dostosować do ilości uczestników. Podczas większych spotkań będzie on odpowiednio duży, aby pozwolić na wygodną pracę, natomiast w mniejszym gronie nie utrudni komunikacji i wymiany informacji między pracownikami. Inną uniwersalną propozycją są składane stoły konferencyjne, które pozwolą zaoszczędzić sporo cennej przestrzeni biurowej. Posiadają one nogi, które można złożyć pod blat, co ułatwia ich przechowywanie oraz przenoszenie.

 

Jak dobrać fotele do sali konferencyjnej?

Krzesła w sali konferencyjnej powinny wyróżniać się trzema cechami – muszą być komfortowe, estetyczne oraz uniwersalne. Wygodne miejsce, które sprzyja kreatywności i skupieniu, jest wręcz niezbędne, aby znaleźć doskonałe rozwiązania i odnieść sukces w tzw. „burzy mózgów”.

Podczas dłuższych spotkań biznesowych nie sprawdzą się twarde, nieprzyjemne krzesła wykonane z drewna lub plastiku – nie tylko prezentują się one nieprofesjonalnie, ale są niewygodne, przyczyniając się do bólów kręgosłupa. A chyba nikt nie chciałby, żeby organizowana przez niego konferencja, kojarzyła się innym tak negatywnie.

Co więc będzie najlepszym wyborem? Między innymi typowe fotele biurowe, które posiadają wygodne siedzisko, wyprofilowane oparcie oraz możliwość regulacji. Mogę one zostać wykonane z różnych materiałów – na przykład skóry ekologicznej lub tapicerowane. Najważniejsze, aby dało się je utrzymać w czystości oraz by prezentowały się schludnie, nawet po wielu spotkaniach. Odcień krzeseł warto dobrać do wizerunku firmy i wystroju wnętrza. Fotele na kółkach sprawdzą się w przypadku niewielkich sal, a modele stacjonarne – na przykład na nodze talerzowej do nowoczesnych pomieszczeń, w których organizuje się duże konferencje lub szkolenia.

Sprawdź naszą ofertę meble konferencyjne