Bezpieczne biuro

Bezpieczne biuro

Bezpieczne biuro w obecnych czasach jest nie tylko wyposażone w kamery, lockersy czy starannie rozmieszczone elementy systemu alarmowego. Słowo to w ostatnich miesiącach nabrało całkiem nowego znaczenia. Zdrowe i higieniczne warunki powinny być zapewnione wszystkim pracownikom, którzy zdecydowali się, zamiast pracy zdalnej wrócić do biur. Jakie prewencyjne rozwiązania należy wprowadzić, aby zagwarantować im bezpieczną przestrzeń?

Bezpieczne biuro, czyli jak wdrożyć distance planning?

Wyzwań związanych z powrotem do przestrzeni biurowych nie brakuje, mimo to z każdym miesiącem przybywa firm, które postanawiają wznowić pracę w biurze. Aby rozwiać wszelkie obawy i wątpliwości zarówno klientów, jak i pracowników podstawą jest zorganizowanie bezpiecznej, starannie zaplanowanej przestrzeni. Słowem klucz w tym przypadku jest dystans. Właściciele firm mają do wyboru dwa rozwiązania – albo przearanżować biuro w taki sposób, aby wyłączyć z użycia niektóre stanowiska albo wykorzystać nowoczesne rozwiązania – na przykład w postaci ścianek działowych. Mobilne panele pozwalają na fizyczne odcięcie się od otoczenia i współpracowników, zwiększając ich bezpieczeństwo. Nowe trendy dotyczące reorganizacji przestrzeni biurowych poprawiają także komfort pracy oraz zwiększają wydajność pracowników.

Bezpieczne biuro, czyli jak wdrożyć distance planning?
Bezpieczne biuro

Do innowacyjnych stanowisk, chętnie wykorzystywanych w czasach pandemii należą również meble modułowe. Gwarantują one nie tylko maksymalne skupienie i prywatność, ale także bezpieczeństwo. Zestaw składający się z wygodnego fotela i ergonomicznego stolika, który otoczony jest z 3 stron wysoką ścianką działową, pozwala na wykonywanie zadań przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Nowoczesne biura, idące z postępem mogą posunąć się o krok dalej, inwestując w telefoniczne budki, zapewniające maksimum prywatności – na przykład marki Sedus. Podwójne ściany z panelami akustycznymi oraz wygodne w obsłudze szklane drzwi to elementy gwarantujące wysoki poziom higieny, znacząco ograniczając ryzyko zarażenia się. Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne, ponieważ w ostatnich czasach wiele ważnych spotkań organizowanych jest w formie telefonicznej lub wideokonferencji. Oznacza to, że jeszcze więcej pracowników potrzebuje spokojnej przestrzeni, która sprzyja skupieniu.

Oczywiście, we wszystkich wyżej wymienionych propozycjach ważną rolę odgrywa regularne dezynfekowanie użytkowanych mebli oraz przestrzeni.