Biurko elektryczne - dopasuj je do twoich potrzeb

Każdy, kto spędza przy biurku kilka lub kilkanaście godzin dziennie, dokłada ciągłych starań, aby jego praca była łatwiejsza, przyjemniejsza, a przede wszystkim bardziej bezpieczna. Sen z powiek pracownikom biurowym spędza szczególnie dbanie o prawidłową postawę przy biurku, która minimalizuje ryzyko powstania chorób związanych z siedzącym trybem życia. Nowatorskim rozwiązaniem na miarę współczesnych powierzchni biurowych są biurka elektryczne. Pozwalają one na idealne dopasowanie stanowiska do indywidualnych wymagań, co sprzyja zdrowemu modelowi pracy. Co warto wiedzieć o tym innowacyjnym wynalazku?

Biurka elektryczne gwarancją zdrowej postawy

Tym, co wyróżnia biurka elektryczne jest elektroniczna regulacja wysokości blatu oraz innych parametrów. Panel sterowania w takim meblu zapamiętuje preferowane ustawienia i umożliwia szybki powrót do nich. Dzięki temu można dopasować stanowisko pracy do swoich potrzeb oraz preferencji - dosłownie co do milimetra. Daje to ogrom możliwości.

Elektryczne biurka zgodne z najnowszymi ideami

Funkcjonalność biurek regulowanych elektrycznie sprawdzi się przy kreowaniu idei takich jak hot-desk oraz co-working. Koncepcje te zakładają, że biurko nie jest przypisane do jeden osoby, nie znajdują się na nim też pamiątki danego pracownika. Obowiązuje system ruchomy - stanowisko pracy dobiera się w zależności od aktualnie wykonywanej pracy. Aby jednak takie rozwiązanie przyczyniło się do efektywnej pracy oraz stymulacji zespołu, stanowiska muszą mieć możliwość szybkiego i sprawnego dostosowywania się do konkretnego pracownika. W takiej sytuacji elektryczne biura są strzałem w dziesiątkę.

Biurka elektryczne zachęcają do ograniczenia trybu siedzącego

Jednym z najnowszych trendów w wielu korporacjach czy firmach IT jest praca na stojąco. Naukowcy zwracają uwagę, że ciało człowieka nie jest stworzone do siedzenia, a naszym naturalnym ułożeniem ciała jest postawa stojąca. Jednak istotną pracy stojącej jest staranne dobranie stanowiska pracy oraz akcesoriów. I właśnie w takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem okazuje się biurko elektryczne. Ten funkcjonalny, regulowany mebel sprawdzi się jako podstawa indywidualnych stanowisk w stylu sit-stand. Pozwala na precyzyjne dostosowanie blatu do wzrostu użytkownika. Elektroniczna regulacja umożliwia ustawienie ekranu na wysokości wzroku - dzięki czemu nie będziemy musieli garbić się i pochylać głowy w dół, ani patrzyć za bardzo do góry.

Wiadomo jednak, że nie da się utrzymać pozycji stojącej przez całe 8 godzin pracy - co byłoby też niezdrowe. Zalecenia agencji Public Health of England zwracają uwagę, że w trakcie dnia warto poświęcić około 2 godziny na pracę stojącą. To wystarczający czas, aby poczuć znaczne korzyści. Odcinek ten jednak warto rozłożyć w czasie - na przykład w każdej godzinie spędzać 15 minut na stojąco. Wiąże się to więc z regularnym zmienianiem wysokości blatu. Dopasowywanie wszystkich ustawień za pomocą tradycyjnej regulacji manualnej byłoby w tym przypadku męczące, a nawet mogłoby zniechęcić do tak częstej zmiany pozycji. Dzięki temu, że biurka elektryczne - wyposażone w panel sterowania zapamiętujący nasze ustawienia - pozwalają na szybkie i bezproblemowe dopasowanie stanowiska, znacząco wpływają na wydajność oraz komfort pracy.

Sprawdź naszą ofertę - Biurka z regulacją