Wyposażenie biur Kompleksowe – nowoczesne wnętrze biura

Nowocześnie urządzone biuro to wizytówka każdej firmy. Dobór odpowiednich mebli jest w tym przypadku kluczowy dla uzyskania pożądanego efektu – komfortu, funkcjonalności i estetyki. Jak zaaranżować nowoczesną przestrzeń biurową?

Biuro to miejsce, w którym pracownicy wykonują swoje obowiązki, dlatego powinno być zaprojektowane z naciskiem na ergonomię. Nie musi ona jednak kłócić się z estetyką, ale może być jej stylowym uzupełnieniem.

Wyposażenie biur dobiera się w zależności od tego, z jakiego rodzaju przestrzenią mamy do czynienia. Czy do dyspozycji jest duże wnętrze? A może tylko małe pomieszczenie? Ile pracowników ma wykonywać swoje obowiązki w danym biurze? Czy mają mieć oni wydzielone stanowiska czy też mogą pracować w otwartej przestrzeni? Jakie sprzęty muszą pojawić się w biurze?

W związku z tym kompleksowe wyposażenie biur może być dużym wyzwaniem nawet wtedy, gdy mówimy o dużych wnętrzach.

Skupmy się tutaj na jednej kwestii, a mianowicie na meblach biurowych. Jakie z nich koniecznie muszą znaleźć się w biurze i jak dobrać je tak, aby wpisywały się w nowoczesną aranżację?

 


Podstawowe meble biurowe – to musi znaleźć się w biurze

W biurach pracownicy najczęściej pracują przy stołach lub biurkach. W związku z tym każdy z nich powinien mieć swoją przestrzeń, przy której będzie realizował swoje obowiązki.

Aktualnie panują dwa trendy w nowoczesnej aranżacji biur – można stworzyć przestrzeń typu open space, czyli otwarte biuro, w którym pracownicy mają swoje boksy, ale również można postawić na tradycyjną aranżację przestrzeni, gdy biuro pozwala na wydzielenie w nim mniejszych pomieszczeń.

Niezależnie od wybranej opcji, pracownik musi mieć swoje biurko. Powinno być ono wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby mogło posłużyć na lata i zapewniać właściwy komfort użytkowania. Dużym plusem będzie możliwość regulacji położenia blatu biurka, aby korzystająca z niego osoba mogła ustawić je na najdogodniejszej dla niej wysokości.

Drugi kluczowy element wyposażenia biura to krzesła lub fotele biurowe. Należy wybrać ergonomiczne, zapewniające optymalne podparcie dla ciała modele, które nie będą powodowały bólu pleców w trakcie długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej. Aby uzyskać maksimum komfortu, krzesło lub fotel powinny posiadać szeroką regulację elementów.

W wielu biurach ważne jest również uzyskanie odpowiedniej przestrzeni do przechowywania, na przykład na dokumentację, urządzenia biurowe. Stosuje się wówczas regały, szafy lub stoły z dodatkowymi szafkami, ruchome szafki pod biurka i stoły. Meble te oferowane są również w systemach, które pozwalają na stworzenie najkorzystniejszej aranżacji.

To podstawowe meble biurowe w nowoczesnej przestrzeni. Co jeszcze można do niej dobrać?

 

 

Dodatkowe wyposażenie przestrzeni biurowej

Oprócz powyższych elementów w nowoczesnym biurze mogą pojawić się również dodatkowe elementy, które podnoszą jego funkcjonalność, a także zapewniają jeszcze większy komfort.

Przestrzenie open space mogą być uzupełnione specjalnymi przegrodami lub ściankami przedzielającymi poszczególne stanowiska, aby zapewnić pracownikom większą prywatność i ułatwić im skupienie się na obowiązkach.

W przestrzeniach typu open space bardzo dobrze sprawdzą się też specjalne systemy akustyczne jak panele wygłuszające, które pochłaniają nadmiar dźwięków i pozwalają pracownikom na realizację swoich obowiązków bez narażenia na nadmierny hałas.

W biurach można także umieścić przestrzenie, które będą pozwalały pracownikom na relaks – mogą one zawierać komfortowe sofy i fotele, które pomogą w wypoczynku w przerwie w pracy.
 

Materiały na nowoczesne meble biurowe – co wybrać?

W nowoczesnych biurach najczęściej stosuje się meble wykonane z wysokiej klasy płyt meblowych. Są wykończone laminatem, który może posiadać kolor jednolity albo może być wykończony na podobieństwo drewna lub w inne wzory.

Laminowane meble biurowe są nie tylko efektowne, ale również trwałe i wytrzymałe oraz łatwe do utrzymania w czystości.

Płyty laminowane często uzupełniane są także dodatkowymi materiałami, na przykład drewnem lub metalem.
 

Nowoczesne wnętrze biura – kolory

Królują przede wszystkim kolory neutralne, które również pozwalają na uzyskanie dużej swobody z urządzeniu całej przestrzeni. Biel, która może optycznie powiększyć małe pomieszczenia, jasne beże i szarości to najczęściej wybierane kolory do biur.

Mogą być przełamane bardziej intensywnymi kolorami, między innymi kolorem czerwonym, bordo, niebieskim, zielonym, musztardowym czy czarnym.

Zapraszamy serdecznie do sprawdzenia wszystkich nowoczesnych mebli biurowych dostępnych w naszej ofercie w MP Office!